FutbolSpor

Gençler galibiyete odaklandı


TOPALOĞLU:  “SERİ YAKALAMAK ZORUNDAYIZ”

Gençler Birliği Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu: “Zirveye oynamak istiyorsak, seri yakalamak zorundayız. Bu nedenle Yalova maçını kazanmamız gerekiyor. Yalova, Yenicami’yi yenerek, güçlü ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu bize gösterdi”

 

Coşkun KUTAY

 

Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun flaş ekiplerinden Gençler Birliği, yeni sezona da iyi bir başlangıç yaptı.

Güzelyurt deplasmanında karşılaştığı zorlu Baf Ülkü Yurdu virajını rahatlıkla dönen İskele temsilcisi bu hafta evinde oynayacağı Yalova maçının hazırlıklarına ise devam ediyor.

Teknik direktör Hasan Topaloğlu nezaretinde, İskele Cumhuriyet Stadı’nda yapılan antrenman ile hazırlıklarını sürdüren Genç Birliği’nde Topaloğlu antrenman sonrasında Havadis’e konuştu.

 

“Üç puanı, üç golle aldık”

Baf Ülkü Yurdu karşısında özellikle ilk devrede iyi futbol ortaya koyarak neticeyi lehlerine çevirdiklerine ve bunun verdiği rahatlıkla da ikinci devrede daha kontrollü ve temposu daha düşük bir oyun ortaya koyduklarına dikkat çeken teknik direktör Hasan Topaloğlu, “Lige iyi bir başlangıç yaptık. Sonuçta istediğimiz ve arzuladığımız üç puanı üç golle almak, ligin başında bizlere moral ve motivasyon kazandırdı. Tabii ki, özellikle ikinci devredeki futbolumuzdan dersler çıkartmak kaydıyla. Dün başlayan antrenmanla birlikte, hem eksik ve hatalarımızı gidermek, hem de cumartesi günü evimizde oynayacağımız Yalova maçı ile ilgili çalışmalarımıza başladık “ifadelerini kullandı.

 

“Seri yakalamak için, Yalova maçı çok önemli”

“Ligde zirveye oynamak istiyorsak, seri yakalamak zorundayız. Bu nedenle de Yalova maçını kazanmamız lazım”  diyerek sözlerini sürdüren teknik direktör Hasan Topaloğlu, “Bu yüzden Yalova maçı, bizim için çok önemli. Yalova, Süper Lig’in ilk haftasında şampiyonluk adaylarından Yenicami’yi yenerek, güçlü ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu bize gösterdi. Bu nedenle yapacağımız üç antrenmanla karşılaşmaya hazırlanacağız. Müsabakanın, denk güçlerin zorlu bir mücadele ortaya koyacağı bir karşılaşma olacağı düşüncesindeyim. Kazanmak için iyi hazırlanıp, iyi konsantre olmamız lazım. Bunu için de elimizden geleni yapacağız” dedi.Başa dön tuşu