BasketbolSporSürmanşet

Gençler Birliği çok mutluBasketbol ProLig’in yeni ekibi Larnaka Gençler Birliği önceki akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynadığı maçta yenilgisiz lider Soyer Hacıganimler’i 88-71 mağlup etmesinin ardından koç Hasan Kasap ile Basketbol Şube Sorumlusu Erkut Yılmabaşar alınan galibiyeti Havadis’e değerlendirdiler.

 
Kasap: Play-Off için erken

Gençler Birliği koçu Hasan Kasap yaptığı açıklamada,Kağıt üzerinde baktığımızda maçın favorisi olan takım Soyer Hacıganimer idi. Dörtte dörtle buraya kadar geldiler. Bizim takımımız 3 kişi eksik olmasına rağmen çok tecrübeli, kaliteli oyunculardan oluşmaktadır ve en önemlisi takım içi ego savaşımız yoktur. Takım birlikte sevinip üzülür. Önceki akşam agresif savunmamızla rakibi yıpratıp, onları oyun sistemlerinin dışına yittik. Play-Off ile ilgili konuşmak için daha çok erken, biz her maç olduğu gibi savaşmaya devam edeceğiz. Rakibimizi tebrik ederiz.”diye konuştu. 

“Biz basketbolu çok sevdik”

Larnaka Gençler Birliği Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Basketbol Sorumlusu Erkut Yılmabaşar, Basketbol ProLig’e katıldıkları için camia olarak çok mutlu olduklarını ve özellikle İskele’de basketbol maçlarının bir şölen havasında geçtiğini söyledi.

Larnaka Gençler Birliği’nin 1934 yılında kurulan çok köklü bir spor kulübü olduğunu belirten Yılmabaşar, “Futbol branşının yanında bu yıl yüzme branşını ve Basketbol branşlarını hayata geçirdiklerini anlattı. Basketbol branşının oluşmasında kararın yönetim kurulundan oybirliği ile geçtiğini belirten Yılmabaşar camianın ise kulübün yeni branşlarını çok sevdiğini de kaydetti.

 

“Soyer’i yenmek çok önemli”

Yılmabaşar, “Soyer maçı bizim için zor bir maçtı. Koçumuz Hasan Kasap takımımızı maça dört antrenman yaparak hazırladı. Oyuncu kadromuzda eksikler olmasına rağmen antrenmanlarda uzun süredir üzerine çalışılan oyun sistemini takımımız sahaya tam olarak yansıtabildi. Soyer gibi Basketbol denince akla ilk gelen kulüplerden birisini kendi evinde mağlup etmek lige yeni katılan bir kulüp olan bizler için çok önemliydi. Lig uzun hedefimiz bu yıl ve bundan sonraki yıllarda ProLig’de kalıcı ve adından söz ettiren bir kulüp olabilmek.

 

“Basketbol okulunu kurduk, 35 çocuğumuz eğitim alıyor”

Kulüp olarak tesisleşme yönünde de ciddi adımlar attıklarını, bu tesisler sayesinde sporcu da yetiştirmek istediklerinin altını çizen Erkut Yılmabaşar, “Basketbolda altyapımızı oluşturmak için LGB Basketbol okulunu kuduruklarını” da belirtti. “İskelede 35 çocuğumuz orada eğitim görüyor. Sadece lige katılmıyoruz. Önce basketbol okulunu oluşturarak yola çıktık” dedi.

Haber: Tonguç KOTAK

 

Başa dön tuşu