Dünya

Gelini evinden almaya TIR’la gittiBelçika’da evliliğe adım atan genç çift, gelin arabası olarak lüks otomobil yerine dorsesiz TIR’ı tercih etti.

BELÇİKA’nın Anvers şehrinde düğün yapan çift, TIR’ı gelin arabası yaptı. Aslen Konya’nın Yunak ilçesinden olan damat Emrah Yelboğa (24), memleketlisi olan gelin Hasret Çetin’i (22) baba evinden, süslediği TIR’la aldı. Halaylar ve dualar eşliğinde baba evinden uğurlanan gelin, yakınlarının yardımıyla süslenen TIR’a bindirildikten sonra, damat Emrah Yelboğa’nın kullandığı TIR’a eşlik eden araçlarla birlikte şehir turu yaptıktan sonra düğünün yapılacağı salona gitti.
Gelini evinden almaya TIR’la gittiGelin arabası gibi süslenmiş TIR’ı görenler, cep telefonlarıyla o anları kaydetti. Hayatını TIR şoförlüğü yaparak kazanan damat Emrah Yelboğa, “Mesleğimden dolayı böyle bir karar aldık. Eşimin kendisi de çok istedi. Beraber karar verdik ve kendimiz beraber süsledik. Mutluyuz” dedi.

Gelini evinden almaya TIR’la gitti

BURADA HİÇ GÖRÜLMEMİŞ BİR ŞEY
Gelin Hasret Çetin ise eşinin gelin arabası seçiminde kararsız kaldığını belirterek, “Birçok kişi yapma, güzel olmaz veya fazla aşırıya kaçar gibi şeyler söylediler. Böyle olsun diye çok ısrar ettim. O da kırmadı ve oldu. Değişiklik oldu. Burada da zaten hiç görülmemiş bir şeydi. Mutluyuz birlikte de süsledik” ifadelerini kullandı.

Gelini evinden almaya TIR’la gitti

Eşinin mesleğiyle gurur duyduğunu dile getiren gelin Hasret Çetin, “Saklamak gereğini de duymadım. Göstermek istedik” dedi

Gelini evinden almaya TIR’la gitti

Süslü TIR’ı görenler büyük tepki verdiklerini belirten damat Emrah Yelboğa, “Kimisinin çok hoşuna gidiyor. Neredeyse hepsinin hoşuna gidiyor. Hani hiç ‘İyi olmamış’ diyenle karşılaşmadık. Gerçekçi oldu. Herkesin de hoşuna gittiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Gelini evinden almaya TIR’la gitti

Başa dön tuşu