Kıbrıs

“Geleceğini Şekillendir” projesi Güzelyurt’ta eğitimlerle tamamlanıyorLefkoşa, Girne ve Mağusa’nın ardından son olarak Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi ev sahipliğindeki Güzelyurt eğitimleri ile “Geleceğini Şekillendir” projesi tamamlanıyor. SOS Çocukköyü’nün çatısı altındaki Girne Gelişim Gençlik Merkezi (GİGEM) ve Cyprus Codes ile Telsim sponsorluğunda sürdürülen Robotik Kodlama eğitimleri ile 7-11 yaş grubu toplamda 48 çocuğun geleceğin en temel becerilerinden biri olan programlamayla tanışmaları sağlanmış oluyor.
 Sertifika töreni GİGEM’de olacak

Güzelyurt oturumları öncesinde açıklama yapan GİGEM Koordinatörü Övgü İnce, çocuklara sağlanan bu eğitimleri başarıyla tamamlıyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve Güzelyurt oturumlarına ev sahipliği yapan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne teşekkürlerini iletti.

Girne ve Lefkoşa bölgelerindeki kursları sonlanan “Geleceğini Şekillendir” projesinin Mağusa ve Güzelyurt bölgelerindeki eğitimleri de Şubat ayı sonunda tamamlanıyor. Eğitimlere katılan 7-11 yaş arasındaki 48 katılımcıya Mart ayı içerisinde GİGEM’de düzenlenecek töreni ile sertifikaları verilecek.

Başa dön tuşu