Kıbrıs

Gece kulüplerinde kontroller hız kesmiyor


Alayköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübünde hafta sonu yapılan polis kontrollerinde “Fuhuşa teşvik” ve “Fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlamasıyla gözaltına alınan Metin Toptancı, gece kulübünde garson olarak çalışan Abdullah Tekin, taksi şoförü Hasan Sağıroğlu ve gece kulübünde konsomatris olarak çalışan yabancı uyruklu 3 kadın, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, 9 Ağustos 2013 tarihinde zanlı Metin Toptancı’nın işlettiği gece kulübüne giden zanlı Hasan Sağıroğlu ve halen aranmakta olan H.K.’nın aynı gece kulübünde çalışan üç konsomatris kadınla para karşılığında birlikte olmak için anlaştıklarını ve “fuhuş” yaptıklarının tespit edildiğini belirtti. 
Konu fuhuş olayı ile ilgili, halen aranmakta olan 3 kişinin olduğunu belirten polis, gözaltına alınan 6 zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, tüm zanlıların yurtdışı çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesi koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı