Kıbrıs

Gazimağusa’da Glapsides plajı geliştiriliyor


Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl plaja yaya ulaşımının sağlanması için dere yatağı üzerine ahşap yürüyüş yolu yapılan Glapsides Plajı’nın yürüyüş yollarıyla birlikte daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

Glapsides Plajı’nda incelemelerde bulunan  Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Glapsides Plajı’nın hem daha çağdaş hem daha güvenli bir şekilde halka hizmet vermesinin önemli olduğunu, plajını bütünüyle yenilemek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Halkın Glapsides Plajı’ndan Beach Club’a doğru devam eden sahil boyunca rahatça yürüyüş yapabilmesi için yürüyüş yolu yapacaklarını, genişletecekleri plaja ulaşım için alternatif yolları da araştırmakta olduklarını ifade eden Arter,  insanların denizden alacakları keyfi artırma ana hedefiyle hareket ettiklerini belirtti.

Arter, 2. etap çalışmalarda, aydınlatma sisteminin kurulacağını, oturma banklarının yapılacağını, projenin ileri aşamasında ise bölgedeki derenin ıslah edileceğini, plajda çocukların çevre eğitimi için çevre eğitim parkı da yapılacağını belirtti.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu