Gazimağusa, Dünya Kadınlar Günü’nü etkinliği yarın başlıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Gazimağusa, Dünya Kadınlar Günü’nü etkinliği yarın başlıyor

 

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre etkinlikler kapsamında yarın Mağusa Kültür Kongre Merkezi’nde saat 18.00’de MAKAMER ile Mağusa Kültür Derneği’nin işbirliğinde Kadın Sanatçılar Karma Sergisi ziyarete açılacak.


Aynı akşam saat 19.30’da “Kadınların Dilinden Eşitlik” konulu panel gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında 5 Mart Çarşamba akşamı saat 19.00’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Çikolata” isimli film gösterilerek ve film üzerine söyleşi yapılacak.

“Kadın emektir, geleceğe yürümektir” sloganı ile 6 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Perşembe Pazarı’nda broşür dağıtacak kadınlar, kutlamaların son günü olan 8 Mart Cumartesi günü aynı temayla saat 16.00’da DAÜ Çemberi ile Sakarya Çemberi arasında yürüyüş yapacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp konuyla ilgili açıklamasında, kadınların hayatın her alanına gerektiği şekilde katılımını teşvik etmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

“Kadınlarımıza sosyal olanaklar sunmanın ötesinde hayatlarını tüm yönleriyle ele alacak belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz” diyen Kayalp, kadınların ekonomik, sosyal, kültürel ve politik alanlarda aktif olabilmeleri ve güçlenmeleri için kadınlarla ilgili öncelikli konuların kentin gündemine taşınacağını anlattı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar