Magazin

Gaziantepliler bir arada

Gazimağusa Belediyesi, KKTC Gaziantepliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Türkiye Gaziantep Dernekleri Federasyonu’na üye olması nedeniyle Türkiye’den Gaziantepli derneklerin katıldığı bir yemek düzenledi. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in ülkemizde bulunan Türkiye Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Güçtekin ile Akdeniz, Ege ve Marmara gibi bölgelerin Gaziantep derneklerinin de yer aldığı yemek DAÜ Deniz Tesisi’nde yapıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, Gazianteplilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, Gaziantep ile Gazimağusa’nın gazilik unvanına sahip olduğunu, iyi iletişim kurduklarını, Gaziantep dernekleriyle sıklıkla görüştüğünü söyledi. Gazimağusa’ya ilk kez gelenlerin ilk izlenimlerinin önemli olduğunu, Gaziantep gibi büyük bir bölgeden gelenlerin de görüşlerini alacağını ifade eden Arter, Gazimağusa’nın hem üniversitesi şehri hem kültürel ve tarihsel açıdan zengin bir şehir olduğunu, Gaziantep’in ekonomide ve sanayideki deneyimlerinin KKTC ile paylaşılmasının önemine dikkat çekti. Arter, bu tür ilişkilerin artması gerektiğini kaydederek, hem belediyeye hem derneklere görev düştüğünü söyledi.
KKTC Gaziantepliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mesut Ayar, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e derneklerine katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı