Yaşam

GAÜ burs programını açıkladı


Gerçekleştirilen sınav sonucunda yapılacak sıralama ile 250 kişiye yüzde 100, 250 kişiye yüzde 75 ve 250 kişiye yüzde 50 burs verileceği belirtildi.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, 2016 Kıtalararası Burs Sınavı hakkında da bilgi verildi. İki tür sınav formatından oluştuğu, birincisinin liselerinde Türkçe eğitim modelinde eğitim öğretim gören adayların YGS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahip olduğu ifade edildi. Sınav kitapçığında 40 Türkçe, 40 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 soru bulunduğu bildirilen açıklamada, diğer sınav modelinin ise kolejlerde İngilizce eğitim gören adaylara yönelik hazırlandığı vurgulandı.

Adayların alanlarına göre ARTS veya SCIENCE kitapçığını seçme hakkına sahip olduğu söylenirken, ayrıca, Türkçe YGS formatlı sınav kitapçığını da seçebilecekleri ifade edildi. İngilizce sınav kitapçıklarının da 160 soru bulunduğu ve sınav süresinin 160 dakika olduğu, yanlış cevapların doğru cevapları etkilemeyeceği, sınav puanı hesaplamasında doğru sayısına göre puanlama yapılacağı dile getirildi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı