Gangnam Style Yüzünden Kovuldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Dünya

Gangnam Style Yüzünden Kovuldu

Gangnam Style Yüzünden Kovuldu

Çin'de ağır çalışma şartlarından bunalan, üstüne karısı ile kavga eden ve durumunu "Gangnam Style" müziği ile dile getiren makinist işten kovuldu.

Sarhoş olduğu belirtilen makinistin, bilgisayar başında resmi iş kıyafetleri ile söylediği şarkıyı, Çin mikroblog sitesinde paylaşması kendisine pahalıya mal oldu.


Ülkenin kuzeyindeki Anhui eyaletinde yaşayan makinistin, tüm dünyada en çok dinlenen şarkı haline gelen "Gangnam Style" müziğini kullanarak ruh halini dile getirmesi, ülkede en çok paylaşılan videolardan biri olmayı başardı.

Kendi yazdığı şarkıda, "Sürekli başka şehirlere gidip geldiğini, işe gittiğinde üç gün evinden uzak kaldığını, her gün erken kalktığını, az maaş aldığını ve sağlığının bozulduğunu" anlatan Çinli makinist, bir anlamda Çin'de çalışma şartlarının zorluğuna vurgu yapmaya çalışmıştı.

Karısı ile kavga etmesinin ardından içkiye başvuran makinist, son zamanlarda yaşadığı bunalımı müzik yolu ile tüm mikroblog kullanıcılarına ilan etti.

Şarkı sözleri arasında argo kelimeler kullanan ve kendi çektiği videonun bir bölümünde "Orta parmak" işareti yapan makinistin işten kovulduğu bildirildi.

İşten kovulmasının sebebinin ise makinistin, "resmi kıyafetleri ile küfür etmesi ve Çin Demiryolları'nın adını karalaması" olduğu belirtildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar