Kıbrıs

Galliga eşi için ağladı


 

Nadire BAHADİ
Mağusa’nın sevilen simalarından olan Galliga lakaplı efsane futbolcu Hüseyin Alder’in eşi Emine Alder önceki gün yaşamını yitirdi.
Bir süredir hastalığından dolayı tedavi gören ve önceki gün evinde aniden fenalaşarak hayatını kaybeden emekli öğretmen Alder için dün bir cenaze töreni düzenlendi. Alder, Lala Mustafa Paşa Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Mağusa Kabristanlığı’na defnedildi.

Uzun yıllar eğitime katkı koydu
Kıbrıs ve Mağusa için önemli bir isim olan Galliga’nın eşi Emine Alder eğitim sektörüne 35 yıl hizmet vermişti. Yıllarca öğretmenlik yaparak pek çok neslin yetişmesine katkı koyan Emine Alder, son olarak 60 yaşında Marif Anaokulu’nda müdür mevkiinden emekliye ayrılmıştı. Bir süredir hastalığı nedeni ile yatılı olarak tedavi gören Emine Alder, 80 yaşında ani bir rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi.

Sevenleri yalnız bırakmadı
Mağusa Lala Mustafa Paşa Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde bir araya gelen Emine Alder’in sevenleri Alder’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Alder gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı