Ekonomi

Galaxy S5 böyle mi görünecek?Samsung'un yeni ortaya çıkan tasarım patenti başvuruları, firmanın bir sonraki amiral gemisinde tasarım dilini değiştireceğinin ipucunu veriyor olabilir.

Galaxy S4 çıkalı henüz sadece birkaç ay oldu, ancak belki de Galaxy S5'in tasarımına ait çizimlerle karşı karşıyayız. Patent Bolt'un ortaya çıkardığı patent resimlerinde kenarları törpülenmiş, dikdörtgen şekilli bir telefon görünüyor. Çizimdeki tasarım HTC One'ı anımsatsa da Galaxy S3 ve S4'ten farklı olduğu kesin.

Patent başvurularının ABD'de 2012'de, Güney Kore'de ise 2011'de yapılmış olması, tasarımın çok da yeni olmadığını gösteriyor. Çizimlerin gerçeğe ne zaman dönüşeceğine dair bir işaret yok.

Samsung, bu tasarımı S4'ün devamı olacak cepte kullanacağı gibi, Galaxy Note 3'te de kullanabilir. Ancak Note 3'ten şimdiye kadar gelen sızıntılar, bu tasarımla uyuşmuyor. Galaxy S5'in tamamen metal gövdeli bir cep olacağına dair söylentiler daha önce ortaya çıkmıştı, ancak çizimler bu konuda da bir şey söylemiyor.
Başa dön tuşu