Köşe Yazarları

Futbolun adaleti yok

 

Atatürk Stadı’nda dün oynanan Çetinkaya-Cihangir karşılaşmasında, “atamayana atarlar” deyimi bir kere daha tekerrür etti. İkinci devredeki başarılı oyunu ile haklı takdir toplayan Çetinkaya, bu süreç içerisinde bir gol attı ve bu arada da, birçok gol pozisyonundan yararlanamadı. Buna mukabil, 90+4’te Sezer’in otuz metreden yolladığı “füzenin” üst direğin altına çarparak kalelerine girmesini engelleyemedi. Bu suretle evdeki hesap çarşıya uymadı ve Çetinkaya umduğunu değil, bulduğunu yemiş oldu. 1-1.
Takımlar  karşılaşmaya kontrollü başladı. Bu nedenle orta sahayı kalabalık tutup, birinci bölge oyuncularından, Çetinkaya’dan Hüseyin Kayalılar-Batshi ve Cihangirden de Mete sağır-C.Alosıus’a atılan uzun toplarla neticeye gitmek istedi. Bu süreç içerisinde orta alan oyuncuları rakip ceza alanında çoğalamadı ve bu nedenle de, organize final paslarında yetersiz kaldılar. Bu durum, 45+1’de Cihangir oyuncusu Mete Sağır’ın kaçırdığı mutlak golün dışında, ilk devrenin tatsız, tuzsuz ve pozisyonsuz geçmesine neden oldu.
Çetinkaya ikinci devreye süratli girdi. Orta alan oyuncuları ileride bastı ve H.Kayalılar’ın “gayretine” Akın ve Ediz’de destek verince ortaya gol pozisyonu çıkmaya başladı. Nitekim Akın’ın attığı “jeneriklik” golün asisti de, H.Kayalılardan geldi. Gol Çetinkaya’yı daha da iştahlandırdı ve rakip ceza alanı içerisinde gol pozisyonu bulmaya başladı. Ancak “atamadı”. Buna mukabil oyundan tamamen düşen Cihangir, ikinci devrede Celal’in yerine giren Sezer’in otuz metreden yolladığı füze ile beraberliği sağladı. Ve Sezer bu golle Cihangir’i “ipten alırken” bir yerde de futbolun “adaletinin” olmadığını bir kere daha ispat etmiş oldu.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı