FutbolSporSürmanşet

Futbol takımları açıklama bekliyor


Ülkemizde koronavirüs nedeniyle duran futbol liglerinin yeniden başlaması için federasyon hazırlık yapıyor.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Başbakan Ersin Tatar ve Sağlık Bakanı Dr.Ali Pilli ile yaptığı görüşmeler sonrası futbolun yeniden başlayabilmesi için yeni program hazırlığı yaptı.

Bireysel antrenmanlar ile başlayan süreç, takım antrenmanları ve topla çalışmalar şeklinde devam ediyor. İlk açıklamada 1 Haziran’a kadar bireysel antrenmanlar şeklinde yapılan duyurunun ardından takımlar 1 Haziran sonrasına ise hazırlık maçı programladı. Futbol Federasyonuna yakın kaynaklar 22 Haziran’da liglerin yeniden başlamasının düşünüldüğünü belirterek basında da bu yönde haberler çıkarken bugün itibarı ile herhangi bir açıklama olmaması takımları düşündürüyor.

Futbol sezonunun kalan 8 maçının oynanacağı ülkemizde takımlar bugünden sonrası için hazırlık maçı ayarlaması yapmıştı.

Ne Bakanlar Kurulu, ne Sağlık Bakanlığı ne de Spor Dairesi futbol hazırlık maçlarının başlayabilmesi için herhangi bir açıklama yapmazken, federasyonun hazırlık maçlarına hakem göndermesi veya hazırlık maçlarına izin verip vermeyeceği belli değil.

Teknik adamlar takımların antrenman programlarını planlama ve ilgin başlama tarihinin açıklanmaması nedeniyle sıkıntı çekerken, kulüpler hazırlık maçı oynama ve ligin başlama tarihi konusunda açıklama bekliyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı