Köşe Yazarları

Futbol nasıl oynatılacak ?Futbol nasıl oynatılacak ?
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve ekibi salgın hastalıktan dolayı ara verilen futbolu kaldığı yerden oynatmak istiyorlar. İsteklerini anlayışla karşılıyorum. Malesef futbolun nasıl oynatılacağını hiçbir yetkili kurumdan açıklama yapılmadı. İşte futbolcuları bekleyen tehlike bu. Koronavirüs tehlikesinin ortadan kalkmadan alınan kararların ‘şimdilik’ yüksek bir risk taşıdığını belirtiliyor.Sporun nasıl yapılacağını Bilim Kurulunun tasviyesi üzerine Sağlık Bakanlığı karar verecek. Ülkemizde son 21 gün içerisinde pozitif vakka yok.

Aktif hasta sayısı 1. Yaşanan sağlık sürecinin olumlu seyiri halinde hükümetin 15 Mayıs’ta kararının spora başlaması yönünde olduğunu düşünüyorum. Spora başlandığı gün koronavirüsden kurtulmuş olmayacağız. Onun için hiçbirşeyin garantisi yok.

Ama farkında olmayan tespit edilemeyen virüs taşıyan taşıyıcı insanlar bir kısmı da futbol organizasyonun içinde olacak. Süper Lig ve 1.Lig müsabakaları organizasyonunda yaklaşık 700 kişi olacak. Sağlık Bakanlığı, oluşturulan Bilim Kurulu, sağlık sürecinde risk ortada dururken futbolun başlamasına uygun bulur veya bulmayabilir.

Uygun bulursa tamam. Uygun bulmadı ama karşılığında yapmak zorundayız diye cevap gelince o zamanda ‘sorumluluk bende değil’ deniliyor. Futbol bir eğlence, bekleyelim ve görelim. Neyin tehdit ettiğini doğru bileceğiz. Yönetici olmak kolay işler değil, bu sürece katkı sağlamalıyız. Şartlar oluşsun.

Sağlıklı spor yapabilmek için güvende kal.

Tüm annelerin ve anne adaylarının da bu yazı vesilesiyle yarın kutlanacak olan ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Başa dön tuşu