Fotojenik çıkmanın kuralları - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024

Fotojenik çıkmanın kuralları

 

Sosyal paylaşım siteleri için ya da özel davetlerde fotoğraf çektirmek sizin için bir kabusa dönüşüyorsa, bu 10 altın kuralı uygulamadan poz vermeyin.


1.Sahte Kate Moss kemikleri yaratın. Elmacık kemiklerinizi aydınlatıcı bir ürünle belirginleştirin. Burun kemiğinin yanlarınaysa dikey olarak bronzlaştırıcı sürün. Böylece yüzünüzün çok daha kemikli görünmesini sağlayacaksınız.

2. Işığı yansıtan pigmentler barındıran kapatıcılar tercih edin. Göz çevrenizi bembeyaz yapmadığınız sürece tüm fotoğraflarda mükemmel çıkacağınıza emin olabilrisiniz.

3. Cildinizin yağlı görünmesine izin vermeyin. Her an yanınızda bulunduracağınız transparan pudra ile son rötuşları yapın ve ardından peçeteyle fazlalıklardan kurtulun.

4. Sararmış dişlere elveda deyin. Kırmızı bir dudak parlatıcısı gülüşünüzün etkisini ciddi oranda güçlendirecektir.

5. Fotoğraf çektirme fobinizin esas nedeni kollarınızın kilolu çıkacağından korkmanızsa, bu sorunu şınav çekmeden ortadan kaldırabileceğiniz, deneyip onaylanmış bir yöntem var. Hafif yan dönün, bacaklarınızı çapraz tutun ve elinizi kalçanızın üst kısmına yerleştirin.

6. Bulunduğunuz ortamdadaki balkon kapısını açıp hafif bir esinti yakalayacağınız doğru açıyı bulun ve saçlarınızın uçuşmasını sağlayın. Tabii kapıyı açık unutmayın.

7. Dudaklarınıza bulaşan rujun fazlalığını bir peçeteyle alın. Böylece rengin dişlerinize bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız. Ardından aynı tonlarda dudak parlatıcısı uygulayın ve dolgun görünmelerini sağlayın.

8.Doğal bir gülümseme için sizi mutlu eden bir şeyler düşünün. Eşinizin size yaptığı bir sürprizi düşünmeye ne dersiniz?

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar