Fırtına, Sera Üreticilerini de Zarara Uğrattı. - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Fırtına, Sera Üreticilerini de Zarara Uğrattı.

Fırtına

Nadire KRAŞLIOĞLU
KKTC genelini geçtiğimiz hafta etkisi altına alan fırtına Gazimağusa bölgesinde sera üreticilerini de zarara uğrattı. Bölgede bulunan pek çok sera fırtınadan zarar görerek parçalandı. Emrah Özar’e ait patlıcan serası da fırtınadan nasibini aldı. Yaklaşık 7 aydır bakımını yaptığı sebzelerin kesim aşamasındayken seranın ürünlerin üzerine düşerek ezilmesi Özer’i zarara uğrattı. Beklenmedik bir anda böyle bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını belirten Özer, yetkililerden zararın karşılanmasının düşük bir ihtimal olduğu yanıtını aldığını belirtti.

Doğan: Büyük maddi zararlar meydana gelmedi
Gazimağusa bölgesinde bulunan seraların çok büyük maddi zararlara uğramadığını dile getiren Seracılar Birliği Başkanı Mahmut Doğan, bölge bulunan bazı seraların yıkıldığını, bazılarının ise naylonlarının parçalandığını belirtti. Gazimağusalı seracılar için kötü havanın ucuz atlatıldığına değinen Doğan, önemli bir zararın oluşmadığına işaret etti.


Özer durumdan şikayetçi
Fırtına nedeniyle serasının yaklaşık 7 aydır bakımını yaptığı ve kesim aşamasına gelen patlıcanlarının üzerine yıkıldığını ve zarara uğradığını belirten Özer, günü gününe tüm vergilerini ödediğini iddia ederek, “devlet her türlü vergiyi bizden alıyor, doğal afet nedeniyle zarara uğradık. Şimdi devlet zararımızı karşılasın” şeklinde konuştu. Fırtına nedeniyle zarar gören ürünleri için gerekli başvuruları yaptığını belirten Özer, yetkililere “bu zarar karşılanacak mı?” diye sorduğunu ancak, yetkililerden “ bu ihtimalin %5 oranında olduğunun” cevabını aldığını iddia etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar