Dünya

First Lady’e çifte şokELYSEE Sarayı’na François Hollande’ın (59) sevgilisi olarak çıkıp tarih yazan Valerie Trierweiler (48), Cumhurbaşkanı’nın Julie Gayet (41) ile “kaçamağının” ortaya çıkması üzerine saraydan ayrılmak zorunda kalıp bir ilke daha imza atabilir. Muhalefetin baskısı artıyor. Trierweiler’in perşembe günü haberi alınca fenalaşıp hastaneye kaldırıldığı da ortaya çıktı. Sözcüsü, “Cuma günü hastaneye yattı. Yarın (bugün) taburcu olacak. Dinlenmesi gerek. Sonra kararını verecek” dedi.
İSTİFA ÇAĞRISI 
Muhalefetteki Halk Hareket Birliği (UMP) milletvekili Daniel Fasquelle “Cumhurbaşkanının başka ilişkileri varken, şimdiki sevgilisinin sarayda kalması doğru mu? Bugün Fransa’nın first ladysi kim” diye tweet attı. Bir diğer UMP milletvekili George Feneche de, “Bir cumhurbaşkanı, bütün dünyanın gözü önünde gayrimeşru ilişkiler yaşamayı sürdüremez. Aşk randevularına, motosiklet kaskı arkasında, devletin parasıyla maaşı ödenen korumalarla gidemez” diyerek Hollande’ı istifaya davet etti.Hollande mı kurguladı
HOLLANDE’ın birkaç aydır Trierweiler’den ayrı yaşadığı ve Gayet ile ilişkisine resmiyet kazandırmaya hazırlandığı söyleniyor. Siyasi yorumcu Jean-François Kahn’a göre Cumhurbaşkanı, bir süredir anlaşmazlık yaşadığı Trierweiler’den “kurtulmak” için, Gayet ile ilişkisinin ortaya çıkmasını özellikle istedi. Lüks harcamaları eleştirilen Trierweiler’in sarayda 5 hizmetlisi, özel jeti ve limuzini var. ‘First Lady’nin masraflarını devlet karşılıyor.

Başa dön tuşu