Köşe Yazarları

Fırsatları değerlendirmek gerekir


Süper Lig’de alt sıralardan kurtulmak isteyen iki takımın mücadelesinde Değirmenlik yakaladığı fırsatı değerlendirerek birebir rakibi Mormenekşe’yi mağlup etmeyi başardı ve puanını 17'ye çıkararak rakibi Mormenekşe'ye 5 puanlık bir fark attı.

Süper Lig’in 13 gol ile en az gol atan takımı Mormenekşe ile 38 gol ile en çok kalesinde gol gören Değirmenlik bulundukları konumdan olsa gerek karşılaşmaya oldukça gergin başladı. Nitekim sinirlerin hat safhada olarak başladığı karşılaşma gergin geçti.
Mormenekşe takımı ev sahibi olmasına rağmen beklenen baskıyı bir türlü kuramadı. Ataklarını genelde hep uzun toplarla yapması orta alanda özellikle Ali Bayır ile topların buluşturulamaması, takımın organize olarak kademeli bir şekilde ataklara çıkamamasının en büyük etkeni diye düşünüyorum. Bu kadar güzel bir zemine rağmen topun yerden değil de havadan oynanmasını anlamış değilim.
Değirmenlik takımında bu karşılaşmada iki futbolcunun çok ön plana çıktığını düşünüyorum. Orta alanda oynayan Güney Kıbrıslı Andreas Parpas’ın gerçekten ligimize çok şey katacağını düşünüyorum. Öte yandan Victor’un bu karşılaşmada sahada nasıl kaldığını anlamış değilim. Sahadan atılmak için elinden geleni yapsa da orta hakem Serkan Şimşek sanırım yakalayamamış olacak ki atılmadı. Henüz karşılaşmanın 8.dakikasında rakibi Fetin'e atmış olduğu dirseklerden dolayı rakibin kaşının açılmasına rağmen rakibine tek bir tepkisi bile olmamasından dolayı Fetin'i tebrik etmek gerek.
Bu karşılaşma genelinde her iki takımımızda gerçek anlamda birbirlerine üstünlük sağlayamasa da Değirmenlik takımı bu ligde çok kolay kalacak bir takım olarak göze çarpıyor. Yabancı oyuncularının motivasyon ve performansları bu anlamda çok önemli yer tutuyor.
Mormenekşe takımının Değirmenlik takımına göre işi daha zor. Çünkü Mormenekşe takımının yedek kulübesi Değirmenlik takımına göre daha problemli olduğu kanısındayım.
Bu karşılaşmada esas kaleme alınması gereken orta hakem Serkan Şimşek hocamızın özellikle Değirmenlik takımında yer alan Victor'un atmış olduğu dirsekleri bir türlü görememiş olmasıdır.  Ayrıca Yusuf Beyazi'nin yatarak rakibi Amani'nin önünden topu kornere atmasına penaltı kararı vermesini gerçekten anlamış değilim.
Karşılaşma boyunca Mormenekşe takımı oyuncularına karşı kartlarında bonkör davranması özellikle Mormenekşe takımının gergin ve asabi başladığı karşılaşmaya bir türlü konsantre olamamasına sebep olduğunu düşünüyorum.
Karşılaşma sonrasında Mormenekşe taraftarının saha içerisinde bulunan çöp kovasını hakemlere doğru duvarın üzerinden atması, maç sonrası olayların bir anda kıvılcımını başlatmış oldu. Tabi ki her iki teknik kadro ve güvenlik ekiplerinin yerinde müdahalesi ile olayların büyümesi engellendi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı