BasketbolSpor

Finalin 4.maçı Güzelyurt’ta


KKTC Basketbol Federasyonu Ceza Kurulu dün akşam olaylı LAÜ – YDÜ maçını görüşerek kararlarını açıkladı.

LAÜ 1 MAÇ, ARŞEHİT 1 AY, İÇER 1 YIL:

Ceza Kurulu, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin sahasını bir maç kapatırken maçı Güzelyurt’a aldı. Ayrıca LAÜ Antrenörü Arkan Arşehit’e 1 ay, LAÜ yöneticisi Hasan Leyla İçer’e 24 ay ve sosyal medyada federasyona eleştirilerde bulunan antrenör Orhun Mevlit’e de 1 ay hak mahrumiyeti verdi

 Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Lig final serisi 4. karşılaşması Güzelyurt Spor Salonu’nda oynanacak.

KKTC Basketbol Federasyonu Ceza Kurulu dün akşam olaylı LAÜ – YDÜ maçını görüşerek kararlar aldı.

LAÜ’nün sahası kapatıldı

KKTC Basketbol Federasyonu Ceza Kurulu kararları neticesinde LAÜ spor kulübüne 1 maç saha kapatma cezası verilmesine karar verdi.

Bu sebeple final serisinin 4.maçı bu akşam saat 19:30’da Güzelyurt Atatürk Spor Salonuna alındı.

 

Arşehit ve Mevlit 1 ay, İçer 24 ay ceza

Ceza Kurulu, LAÜ – YDÜ maçında olaylara karışanlara ve sosyal medyada federasyona ithamlarda bulunan Orhun Mevlit’e de ceza verdi.

Lefke Avrupa Üniversitesi Antrenörü Arkan Arşehit’e 11 Mayıs 2018 tarihinde oynanan LAÜ – YDÜ müsabakasının bitiminde YDÜ oyuncusu Vukasin Mandiç’e yapmış olduğu sportmenliğe aykırı hareketten dolayı Ceza Kurulu Yönetmeliği’nin 7’nci ve 129’uncu maddelerinin Ceza Kurulu’na verdiği yetkiye dayanarak sportmenliğe aykırı paylaşımına binaen 1 (bir) ay süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oy birliği ile karar verdi.

Aynı maçta olaylara karışan Lefke Avrupa Üniversitesi Yöneticisi Hasan Leyla İçer’e, Mandic’e fiili saldırıdan 18 ay ve küfürden de 6 ay toplamda 24 ay ceza verildi.

LAÜ salon cihaz sorumlusu İnanç Zaifoğlu’na da Mandic’e sarf ettiği küfürlü sözlerden dolayı 6 ay süre ile hak mahrumiyeti verildi.

Takımın masörü Nurhak Demirkaya da Mandic’e küfürlü sözler sarf etmesi sebebiyle 6 ay hak mahrumiyetine çarptırıldı.

Kurul, Mapfree Spor Kulübü Antrenörü Orhun Mevlit’e KKTC Basketbol Federasyonu Resmi Facebook Sayfasında yapılan paylaşıma yazmış olduğu yorum nedeni ile Ceza Kurulu Yönetmeliği’nin 7’nci ve 129’uncu maddelerinin Ceza Kurulu’na verdiği yetkiye dayanarak KKTC Basketbol Federasyonu’nu küçük düşürücü paylaşımına binaen 1 ay süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oy birliği ile karar verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı