FutbolSpor

Finale alıştılarU15 Ligi’nin tartışmasız en başarılı iki takımı Yenicami ile Dumlupınar bir kez daha adlarını finale yazdırdı
YENİCAMİ 7, DUM DUM 3. KEZ FİNALDE:2016-2017 futbol sezonu KTFF U15 Ligi’nde yarı final rövanş maçları dün oynandı. Yenicami ilk maçta 4-0 mağlup ettiği GAÜ Çetinkaya ile rövanş mücadelesinde 0-0 berabere kaldı ve yedinci kez finalist oldu. Yarı finalin diğer ayağında ise Dumlupınar ilk maçta 5-2 mağlup ettiği Baf Ülkü Yurdu’na rövanşta 2-1 mağlup olsa da ilk maçtaki skorun avantajıyla üçüncü kez finale yükseldi 

 

Okan KARADEMİR

 

U15 Ligi’nin tartışmasız en başarılı iki takımı Yenicami ile Dumlupınar bir kez daha adlarını finale yazdırdı.

2016-2017 futbol sezonu KTFF U15 Ligi’nde yarı final rövanş maçları dün oynandı.

Yenicami ilk maçta 4-0 mağlup ettiği GAÜ Çetinkaya ile rövanş mücadelesinde 0-0 berabere kaldı ve yedinci kez final oynamaya hak kazandı.

2010 yılında U14 Ligi olarak başlayan yıldızlar ligi sonraki sezonlarda ise U15 Ligi olarak düzenlendi. Geride kalan tüm sezonlarda final oynamayı başaran ve 5 kez de şampiyonluk kupasını müzesine götüren Yenicami, bu sezon 7. kez finalde mücadele edecek ve 6. kupanın peşine düşecek.

Yarı finalin diğer ayağında ise Dumlupınar ilk maçta 5-2 mağlup ettiği Baf Ülkü Yurdu’na rövanşta 2-1 mağlup olsa da ilk maçtaki skorun avantajıyla adını finale yazdırmayı başardı.

Dumlupınar daha önce 2 kez finalde kaybettiği Yenicami ile 3. kez finalde karşılaşacak.

 

Kaner de maçı izledi

Yenicami Başkanı Kaan Kaner de, dün Yenicami ile GAÜ Çetinkaya U15 takımları arasında oynanan yarı final rövanş maçını takip etti.

Kaan Kaner maçı, A2 takımı antrenörü Çağan Çerkez ve Yenicami Spor Akademisi’nin eski koordinatörü Osman Emiroğlu ile birlikte tribün olmadığı için stadı çevreleyen demir parmaklar üzerinden izledi.

 

Yarı final rövanş maçları sonuçları:

Baf Ülkü Yurdu-Dumlupınar: 2-1  (2-5)

Yenicami-GAÜ Çetinkaya: 0-0 (4-0)

Başa dön tuşu