Köşe Yazarları

Final gibi maç

Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor, Basketbol Süper Liginin liderini belirleyen son maça çıktılar. Bu maçta ne arasanız vardı. Mücadele, zaman zaman savunmalar, hücumlarda etkili oyunlar, bol bol hakemlerin düdükleri ev en önemlisi de seyirci.

Yakın Doğu, Girne Üniversitesi maçı aksine istekli ve ne istediğini bilen bir takım havasında maça çıktı. Halil Kutruza korkutmasına rağmen yine de geceye damga vurdu. Kaptan 25 sayı, 2 ribaunt, 3 asist ve 1 top çalma ile takımının lideri nasıl olunur gösterdi. Başka bir isim bu sakatlık sonrası ben oynamam diyebilirdi ama o demedi. Lashard Anderson da gecenin yıldızı oldu. ABD’li 25 sayı, 6 ribaunt, 6 asist ve 1 top çalma ve takımı da iyi oynatarak maçın kazanılmasında rol aldı. Misanovic haftalar sonra eski havasına geldi. Topa atladı, ribaunt aldı, Kambala ile boğuştu ve karşılaşmayı double-double yaparak bitirdi. İhsan gizli ribauntçu olunca işler de yola girdi ama Yakın Doğu’da gencecik bir adam Berkem hem Koop’tan Williams’ın başına bela oldu hem de takımına büyük katkı verdi. Bu oyunla ülke basketbolunun gelecek adına yıldızı olabi,leceğini gösterdi. Ahmet Dağer de Burak da, Sercem de ve Arda da aldıkları süreyi iyi değerlendirdiler. Halit hoca doğru hamleler ve doğru savunma ile maçı kazandırdı. Yakın Doğu Play-Off’a lider giriyor ama karşısında da Mapfree gibi bir enteresan takım var. Çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Koopspor lider geldiği Yakın Doğu karşısında önce 88 sayı yemenin nedenlerini araştırmalıdır. Bu kadar sayı yersen maçı kazanamazsın Emrah hocam. Derek’in 12 sayı atmasına rağmen 10 faul atışından sadece 2 tanesini atması da gecenin bir başa olayı oldu. Derek zaten Berkem savunmasından oyundan düşerek katkısı çok olmadı.  rağmen Means zaman zaman kenarda unutulması hata idi. Koop rakibine 40 ribaunt verdi hem de Kambala gibi bir isimin olduğu bölgede. Koop oyunun bazı bölümlerinde iyi oynadı ama savunmada adam paylaşmada sıkıntı yaşadı. Kemal’in sakatlanması ile savunma direnci de düştü. Koop’u Play-Off’ta zor bir Lefke serüveni bekliyor.

Hakem üçlüsü için ne yazayım şaşırdım 10’u bulan sportmenlik ve teknik fauller çalarak bir rekora imza attılar. Maçta 47 faul çalmaları bunların bazıları da havaya çalındı. Play-Off öncesi hakemler artık kendilerini toplamalıdır.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı