Fellahoğlu,Yeni Projeler İçin AB'dan Destek İstedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Fellahoğlu,Yeni Projeler İçin AB’dan Destek İstedi

Fellahoğlu

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu, Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilcisi George Markopuliotis  ile  makamında görüştü

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, dün yapılan görüşmede Kıbrıs sorunu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Avrupa Birliği ile ilişkileri ve projeleri ele alındı.


Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilcisi George Markopuliotis  ziyarette, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na devraldığı zorlu görevde başarılar dileyerek,  Lefkoşa’nın tümünün Avrupa Birliği için önemli olduğunu vurguladı.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin özellikle iki toplumlu projeler açısından büyük önem teşkil ettiğini ifade eden Markopuliotis, bu kapsamda  ara bölgede bulunan iki belediyeye ait bir binanın Avrupa Birliği’nin kullanımına sunulduğunu belirterek Lefkoşa Türk ve Rum belediye başkanlarının örnek bir davranış sergilediğini söyledi.

Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs sorununun çözümünü desteklediğini ve bu uğurda adımlar atıldığını kaydeden Markopuliotis, Fellahoğlu’nun Kıbrıslı Türklerin  çözüm yönündeki kararlılığına vurgu yapmasının kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu da, Büyükelçi Markopuliotis’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Kıbrıslı Türklerin AB vizyonu ve misyonu taşıdıklarını, bunu 2004 yılında kanıtladıklarını söyledi.

Fellahoğlu,  Haspolat Arıtma Tesisi, Bandabulya ve Bedesten gibi Lefkoşa için hayati önem taşıyan yapıların yenilenmesi için sağladıkları maddi destekten dolayı da Avrupa Birliği’ne teşekkür etti.

Fellahoğlu, bu tür katkıların devamının özelde Lefkoşa, genelde ise Kıbrıs Türk halkının kalkınması için son derece önemli olduğunu söyleyerek, yeni projelere destek talep etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar