Fellahoğlu ve Küçük buluştu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Fellahoğlu ve Küçük buluştu

Fellahoğlu ve Küçük buluştu

Başbakan İrsen Küçük, bu sabah LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu kabul etti.
Ziyarette konuşan Fellahoğlu, belediyedeki sıkıntılara işaret ederek, gerek ülkede gerekse belediyedeki sorunların devletin en üst kademeleriyle işbirliği içinde çözümlenebileceği ve bu yeni dönemde işbirliği ve birlikte çalışmanın kesintisiz süreceğine  olan inancını dile getirdi.

Her ülkede olduğu gibi KKTC’de de sorunlar olabileceğini, önemli olanın anlayış birliği ve dayanışma içinde sorunların çözümü yönüne gidebilmek olduğunu vurgulayan Fellahoğlu “bu işbirliği ve dayanışmayı yapabileceğimiz inancıyla buradayım” dedi.


“POPÜLİZMLE BİR YERE VARMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Fellahoğlu, popülizmle bir yere varılamayacağı, bunun her zaman sıkıntı yarattığına işarte ederek, belediyede yaşananlardan bunun açıkça görüldüğünü ifade etti.

Bu anlayışın artık tarihe gömülmesi gerektiğini vurgulayan Fellahoğlu, devletin ve kurumların çıkarlarını gözetecek yönetim anlayışının önemi üzerinde durdu.

Fellahoğlu, “Hepimiz Belediyede yaşananlardan dersler çıkararak yolumuza devam etmeliyiz” dedi.

KÜÇÜK: “POPÜLİZMDEN UZAK İCRAATI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

Başbakan İrsen Küçük de, ziyareti için teşekkür ettiği Fellahoğlu’nun, deneyimli bir kişi olduğunu ifade ederek, yeni görevinde başarılı olmaması için bir  neden göremediğini söyledi.

Ancak LTB’de sorunun büyük olduğunu ve bunun da bilincinde olduklarına işaret eden Küçük, Fellahoğlu’na katıldığını, popülizmin artık kimseye fayda getirmediğini vurguladı.

Başbakan Küçük “ülkede gerçek anlamda hizmetlerin getirilmesi kaçınılmazdır ve biz de bu bilinçteyiz” şeklinde konuştu.

Amacın Lefkoşa’nın gerekli hizmeti alabilmesi ve çalışanların sorunlarının aşılması olduğuna işaret eden Başbakan, bunun  için gerçekler ortaya konularak  gerçek çözümler bulunması ve herkesin gereğini yapmasının gerekliliğini dile getirdi.

Başbakan, Fellahoğlu’na destek olacaklarını vurgulayarak, kendisine başarı dileyerek “popülizmden uzak gerçekçi bir icraatı her zaman destekleyeceğiz” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar