Fellahoğlu, Muhtarlarla İşbirliği İçinde Olmak İstiyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Fellahoğlu, Muhtarlarla İşbirliği İçinde Olmak İstiyoruz

Fellahoğlu

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu bugün “Muhtarlar Masası Projesi” kapsamında Lefkoşa bölgesi muhtarları ile bir araya geldi.

Toplantıya, bölge muhtarlarının yanı sıra belediye meclis üyesi Zerrin Akalın ile LTB Halkla İlişkiler Birimi personeli de katıldı. Muhtarlar, bölgelerinde yaşadıkları sorunları aktarırken, Fellahoğlu da belediyenin içinde bulunduğu durumla ilgili muhtarları bilgilendirdi.


Fellahoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, muhtarların halk iradesi ile seçildiğini belirterek,  onlara büyük önem verdiklerini söyledi. Muhtarların kendi bölgelerindeki vatandaşlarla birebir temas halinde olduğuna vurgu yapan Fellahoğlu, muhtarlarla her dönem iş birliği içinde olmak istediklerini belirtti.

“SORUNLARI YERİNDE TESPİT EDECEĞİZ"

LTB Halkla İlişkiler Birimi’nin başlatmış olduğu çalışma sonucunda muhtarlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Fellahoğlu, belediye ekiplerinin bölgelere giderek sorunları birebir yerinde tespit edeceklerini söyledi.

Belediyenin haşere mücadelesi konusunda başlatmış olduğu çalışma ile ilgili olarak da bilgi veren Fellahoğlu, belediyenin içine düşürüldüğü durum nedeni ile fare, hamamböceği ve sivrisinekle mücadelenin bu yıl geç başlatıldığını kaydetti. Fellahoğlu, son iki yıldır gerekli mücadele yapılmaması nedeniyle sivrisinek popülasyonunun yanı sıra fare ve hamamböceği sayısında artış olduğunu belirtti.

Bu olumsuzluğun önüne geçilebilmesi amacı ile gerekli çalışmanın yapıldığına da vurgu yapan Fellahoğlu, bu amaçla ilaçlama ekiplerine yönelik eğitim verildiğini kaydetti. Ot temizleme çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Fellahoğlu, bu konuda tüm belediyelerin ayrım yapmadan LTB’ye destek vermekte olduğunu belirtti.

“MADDİ SIKINTILARLA UĞRAŞIYORUZ”

Fellahoğlu, LTB yönetimi olarak bir yandan mali sıkıntılarla uğraşırken bir yandan da halka hizmet vermek için çalıştıklarını söyledi.

Fellahoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aylık 2 buçuk milyon TL’lik bir devlet gelirimiz var. Ancak bu miktarının tümü borçlara gitmektedir. Topladığımız tahsilatla sadece personelimizi ve diğer ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. LTB halen çek yasağındadır. Ve bu yasağın kalkabilmesi için 1 yıl geçmesi gerekiyor. Belediyenin şu an 120 milyon TL borcu vardır. Bu borcun 40 milyon TL’si Sosyal Sigorta ile İhtiyat Sandığı borcuna aittir. Bunun 35 milyon TL’si ise özel finans kuruluşlarına olan borçlarımızdır. Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, Belediyeler Birliği ile dış üyelik borçlarımız da vardır”

Fellahoğlu, koşullar ne olursa olsun, mücadeleyi hep birlikte vereceklerini, belediyeyi ve kenti normalleştireceklerini ifade etti.

Bunun için en başta çalışanlara büyük görev düştüğünü söyleyen Fellahoğlu, çalışanların iki aylık maaş alacağı olmasına karşın, özverili bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar