Kıbrıs

Feci kaza


Girne-Değirmenlik anayolunda dün öğleden sonra meydana gelen kazada biri ağır 4 kişi yaralandı.

3 aracın karıştığı kazada Abdullah Alyakubu ağır yaralanırken, Raşit Daula, Alton Ustinov ve Murat Kaya da yaralanarak Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Kaza, Raşit Daula’nın kullandığı JL 157 plakalı araç Girne-Değirmenlik anayolunda Değirmenlik istikametine seyrederken sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yönden gelen Murat Kaya’nın kullandığı GE 674 plakalı araca çaptı, savrulmaya devam eden JL 157 plakalı araç yine karşı şeritten gelen Alton Ustinov’un kullandığı MP 367 plakalı araçla yüz yüze çarpıştı.
Çarpışma sonucunda JL 157 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Abdullah Alyakubu araç içerisinde sıkışarak ağır yaralandı. Alyakubu kaza yerine giden itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile araçtan çıkarılabildi.

Ambulanslarla hastaneye kaldırıldılar
Kaza sonrasında Girne-Değirmenlik anayolunda uzun bir süre trafik aksadı. Bölgeye gönderilen 3 ambulans yaralanan Abdullah Alyakubu, Raşit Daula, Alton Ustinov ve Murat Kaya’yı Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılardan üçü servislerde Abdullah Alyakubu ise yoğun bakımda tedavi altına alındı.

İtfaiye ve sağlık ekibi zor dakikalar yaşadı
Kazanın olduğu sıralarda iki gündür KKTC’yi etkisi altında bulunduran yağışlı hava nedeniyle, araçta sıkışan yolcuyu kurtarmak için müdahale eden itfaiye ekipleriyle, kazazedeleri hastaneye taşımak için ambulanslarla bölgeye giden sağlık ekipleri zor dakikalar yaşadı. Yağmur altında çalışmak zorunda kalan itfaiye ve sağlık ekipleri kazazedeleri kısa sürede olay yerinden Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Yol kaygandı
Dün gün boyunca devam eden yağmur nedeniyle kazanın yaşandığı Girne-Değirmenlik anayolu kaygandı. Olay yerinden edinilen bilgiye göre JL 157 plakalı araç GE 674 plakalı araca çarptıktan sonra yolun kaygan olması nedeniyle savrulmaya devam etti ve MP 367 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı.Başa dön tuşu