Magazin

Fatih Erkoç Girne’yi kendinden geçirecek


 

 

“SANAT YOLUYLA BARIŞ”A DEVAM:

  1. Kültür Sanat Günleri’nde, “Sanat Yoluyla Barış” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikleri kapsamında, bu gece Girne Amfi Tiyatro’da Fatih Erkoç konseri yer alacak

 

Girne Belediyesi’nin bu yıl “Sanat Yoluyla Barış” sloganıyla 8’ncisini düzenlediği Girne Kültür Sanat Günleri devam ediyor. Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Fatih Erkoç bu akşam Girne Amfi Tiyatro’da sanatseverlerle buluşuyor. “Ellerim Bomboş”, “Oynatmaya Az Kaldı”, “Elveda Tatlım” gibi şarkılarla zihinlere kazınan ve “Emmoğlu” gibi sevilen şarkılara getirdiği caz tadındaki yorumlarla beğeni kazanan Erkoç, bu kez ülkemizdeki müzik severleri kendinden geçirecek.

Saat 21:00’da başlayacak konser için 30 TL olarak satışa sunulan biletler; Girne Belediyesi Danışma Masası, Deniz Plazalar ve etkinlik akşamı Amfi Tiyatro girişinden temin edilebilecek.

Öte yandan 8’inci Girne Kültür Sanat Günleri, 25 Eylül Salı, tanınmış tiyatro oyuncuları Arda Aydın, Tuğrul Arsever, Mert Yavuzcan ve orkestra şefi Orçun Tekelioğlu eşliğinde oluşturulan “Biraderler Kabaresi”,  2 Ekim Salı akşamı Türk halk müziği ve protest müziğin devi Selda Bağcan konserine ev sahipliği yapacak.

Girne Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği festivalin Türkiye ve uluslararası birbirinden değerli sanatçılara ev sahipliği yaptığına işaret eden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bu yıl Edip Akbayram’ın muhteşem konseriyle başlayan ve Hüseyin Köroğlu’nun yönettiği ve oynadığı Esaretten Özgürlüğe Tiyatro oyunuyla devam eden festival programı çerçevesinde konser ve tiyatro etkinliklerinin devam ettiğini söyledi.

Güngördü, sanatın birleştirici gücüne, kültürel ve sanatsal etkinliklerin buna katkısına her zaman inandıklarını, toplumun ekonomik sıkıntılardan geçtiği şu günlerde birlik ve dayanışma ruhunun önemine etti. Güngördü, tüm halkı kültür sanat etkinliklerine ve yarın akşamki konsere davet etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı