FutbolSpor

Evroduluğa devam!


FIFA Futbol Zirvesi bugün TFF öncülüğünde İstanbul’da yapılıyor. Ülkemizi Yavru Vatan olarak gören Anavatan Türkiye’nin futbol kurumu TFF, Kıbrıs Türk futbolunun hem ambargolar karşısında hem de UEFA ile FIFA tarafından tanınma mücadelesine karşın bu önemli toplantıya ne KTFF’yi ne de Başkan Hasan Sertoğlu’nu davet etmedi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Futbol Zirvesi bugün İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zirveye, FIFA Başkanı Infantino da katılacak. FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun yanı sıra üye federasyonların başkan ve üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantıya, Beşiktaş’ta bulunan Shangri-La Bosphorus Otel ev sahipliği yapacak.

FIFA reformlarının temel girişimlerinden biri olarak 2016’da başlatılan etkinlikte, stratejik konuları görüşme, tartışma platformu oluşturma, münazara ve bilgi alışverişi için bir araya gelinecek. Zirvenin ardından, FIFA Başkanı Infantino ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, saat 17.00’de ortak basın toplantısı düzenleyecek. Ambargolar altında ezilen, dünya futbolundan dışlanan Kıbrıs Türk futbolunun geleceğinin belki de yeniden gündeme gelebileceği bu önemli toplantı için TFF, ne KTFF’ye ne de başkan Sertoğlu’na davet göndermedi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı