Dünya

Evlenmeden selfie çekmek yasaklandıBu ay Mumbai’de yaşanan iki farklı olayın birinde, bir alışveriş merkezinin önünde ‘selfie’ çeken çift “birbirlerine sarıldıkları” gerekçesiyle tutuklandı. Diğer olayda ise arkadaşlarıyla ‘selfie’ çeken gruptan iki erkek, “karşı cinsten arkadaşlarına dokundukları için” tutuklandılar.

Her iki olayda da tutuklular, ahlaka aykırı hareketten ötürü 1200’er ruble para cezasına çarptırıldı. Her iki olayda da polisler, neyin “ahlaka aykırı” sayıldığı konusunda gençlere net bir açıklama yapamadılar.

GÖREVLERİ TACİZİ ÖNLEMEK

Polisin haftaya yapılacak olan Navatri Festivali için aldığı güvenlik önlemlerinin ve Hindistan’da artış gösteren taciz vakalarına karşı tedbirlerin sebep olduğu düşünülen bu tutuklamalarla ilgili polis komiseri Rakesh Maria, “Tacize karşı kurulan ekiplerin görevinin çiftlere müdahale etmek olmadığını” söyledi.

Mumbai Mirror’da çalışan gazetecilerin yerel polis yetkileriyle irtibat kurarak sordukları sorular üzerine, tutuklamaların “özel olarak şikayet edildiği için” gerçekleştiğini öne sürdü. Buna karşın polis müfettişi Subhash Daphale ise, bu konuda bir telefon ya da şikayet gelmediğini, çiftin bankta otururken “ahlaksı
Başa dön tuşu