Evinin bahçesini kedi mezarlığına çevirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Türkiye

Evinin bahçesini kedi mezarlığına çevirdi

 

Hayvansever Adnan Alpay: ''Bahçemde bu şekilde öldürülen 160 kedi var. Onlar için tek tek mezar kazıyorum ve gömüyorum''


AA- Okan Özer – Bekir Bektaş – Antalya'da yaşayan hayvansever Adnan Alpay, 2010 yılından bu yana ölen 10'u evinde beslediği, diğerleri sokakta yaşayan toplam 160 kediyi evinin bahçesine mezar kazarak gömdü.

Tarihi Kaleiçi'ndeki evine 2010 yılında taşınan hayvansever Adnan Alpay, o günden bu yana bölgedeki kedilerin bakımını gönüllü olarak üstlendi. Alpay, çeşitli nedenlerle ölen 10'u evinde beslediği, diğerleri sokakta yaşayan toplam 160 kediyi evinin bahçe duvarının yanında yaptığı mezarlığa gömdü.

Adnan Alpay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında Kaleiçi'ne taşındıktan sonra ev yakınlarında yaşayan kedileri gönüllü olarak beslediğini, bunlar dışında evinde de 40 kediye baktığını kaydetti.

Bu süreçte bazı kedilerinin öldüğünü, kedilerinde gördüğü yara izlerinden şüphelenerek polis çağırdığını anlatan Alpay, polislerce kedilerin çoğunun havalı tüfekle vurularak öldürüldüğünün tespit edildiğini ifade etti.

Son 3 yılda 10'u evinde beslediği olmak üzere 160 kedinin çoğunun havalı tüfekle vurularak, bazılarının da zehirlenerek öldürüldüğünü iddia eden Alpay, ''2007 yılında yakınlarım cinayete kurban gidince yaşadığımız travmayı atlatabilmek için kalp hastası ablamla birlikte Kaleiçi'ndeki eve taşındık. Burada kedilerle ilgilenerek yaşadığımız travmadan kurtulmaya çalışıyorduk. Ama bu kez de kedilerin ölümüyle üzüldük. Yetkililerden konuya ilgi göstermelerini bekliyoruz'' dedi.

Adnan Alpay, ölen kedileri evinin bahçe duvarının kenarına gömmeye başladığını kaydederek, ''Duvar kenarının neredeyse tamamı doldu. Bahçemde bu şekilde öldürülen 160 kedi var. Onlar için tek tek mezar kazıyorum ve gömüyorum. Artık bu katliamın durdurulması gerekiyor'' diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar