Kıbrıs

Evinde Kokain ve Hint keneviri bulundu


Nadire BAHADİ
İskele’ye bağlı Safaköy’de ikamet eden Rus uyruklu Marc Anthony Kevin Dwyer’e ait evde Kokain ve Hint keneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde içeren sigara ele geçirildi. Narkotik polisleri tarafından gözaltına alınan zanlı Dwyer dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Dwyer, hakkında başlatılan soruşturma nedeni ile 3 gün boyunca poliste tutuklu kalacak.
Salon ve mutfakta uyuşturucu madde
Polis çavuşu Müjdat Günay, mahkemede olay ile ilgili ifade sundu. 5 Mayıs 2014 tarihinde alınan bir bilgi ışığında Safaköy’de ikamet eden zanlı Marc Anthony Kevin Dwyer’in evinde arama yapıldığını söyleyen Günay, evin mutfak bölümünde yarım gram Kokain ve 10 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ile salonda içerisinde uyuşturucu madde olduğu düşünülen iki adet sarma sigara bulunduğunu açıkladı. Zanlı Dwyer hakkında soruşturma başlatıldığını belirten polis çavuşu Günay, başlatılan soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
3 gün tutuklu kalacak
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, polisin başlatmış olduğu soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlı Marc Anthony Kevin Dwyer’in 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı