Kıbrıs

Evinde kimlik kartı makinesi bulunduDevrim DEMİR
İşlemiş olduğu suçlardan yargılanmadan ülkeden başkasının kimliğine bürünerek çıkış yapan Hüseyin Kıstı aynı yöntemle KKTC’ye giriş yapmaya çalışırken hafta sonu tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı. Hüseyin Kıstı adına alınan tutukluluk süresinde ise zanlının evinde yapılan aramada kimlik basma makinesi olmak üzere, birçok emareye ulaşıldı.“Resmi evrakı tedavüle sürme”, “Askeri yasak bölgeyi ihlal”, “başkasının kimliğine bürünme”  suçlarından adına 3 günlük tutukluluk alınan zanlı Hüseyin kıstı, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 

Yargıç Pınar Beyoğlu, polisin yeni emarelere ulaştığını göz önünde bulundurarak soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Evinde kimlik basma makinesi çıktı

Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı adli şubede görev yapan soruşturma memuru Hasan Selvili mahkemede ifade verdi. Hasan Selvili ifadesinde, zanlı Hüseyin Kıstı adına alınan 3 günlük tutukluluk süresinde mahkeme emri ile evinin arandığını ve suçla bağlantılı birçok emareye ulaştıklarını anlattı. Zanlının evinde yapılan aramada üzerinde kendi resminin olduğu 2 adet KKTC kimlik kartı, 2 adet T.C Pasaportu, 1 adet Rum kimlik kartı, 2 adet KKTC sürüş ehliyeti, 1 adet kimlik basma makinesi, 1 adet P.V.C. kaplama ve 2 adet bilgisayar’ı incelenmek üzere emare olarak alındı.

Sahtelediği kimlik kartları ile defalarca giriş çıkış yaptı
 
Soruşturma memuru Hasan Selvili yapılan soruşturmada evinde bulunan kimlik kart ve pasaport’la zanlı Hüseyin Kıstı’nın defalarca yurt dışına giriş çıkış yapıldığının tespit edildiğini kaydetti. Yaptıkları soruşturmada zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ifade eden Selvili, başlatılan soruşturmanın çok ciddi olduğunu ve zanlının 8 gün daha soruşturma amaçlı poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

8 gün daha tutuklu

Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlı Hüseyin Kıstı adına polisin soruşturmasının devam ettiğini ve oldukça ciddi bir suçun aydınlatılması için polisin süreye ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurdu. Yargıç, Kıstı’nın soruşturma tamamlanıncaya kadar 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu