“Evimizin önü göl oluyor”

18 Ekim 2013 Cuma | 10:46
“Evimizin önü göl oluyor”
Kıbrıs Town Houses

Her kış evlerinin önünde su birikmesi nedeniyle evlerine girmekte bin bir zorluk yaşayan Hasan Kalay ve Kamil Bulut isyan etti. Kış gelmeden önce bu soruna önlem alınmasını isteyen Tuzluca Şeker Sokak sakinleri bu soruna bir önel alınmasını istedi.

Havadis’e konuşan Kalay ve Bulut, her kış yağan yağmurlar nedeniyle köyün her iki kısmından gelen suyun evlerinin olduğu sokakta biriktiğini anlattı ve evlerine girebilmek için tahta koyup onun üzerine basarak geçebildiklerini belirtti.

Bulut: Kızım okuldan geldiğinde eve giremiyor
Tuzluca Şeker Sokak sakinlerinden Kamil Bulut 7 yaşında bir kızı olduğunu söyledi ve yağmurlu kış günlerinde evlerinin önünde biriken su nedeniyle kızının okulda girdiğinde eve giremediğini anlattı. Birçok kez kendisinin kızını kucağına alıp eve getirmeye çalıştığını kaydeden Bulut şu şekilde konuştu:
“Evin önünde biriken su kızımı boylayacak şekilde. Bu nedenle kızım okuldan geldiğinde eve giremiyor. Annesi ya da ben kızımı alarak eve getiriyoruz. Artık bu sorunumuza bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Yetkililer bu soruna bir el atsın ve çözüm bulsun.”

Kalay: Arabalarımız sular altında kalıyor
Tuzluca Şeker Sokak sakinlerinden Hasan Kalay ise iki taraftan gelip evlerinin bulunduğu sokakta biriken su nedeniyle arabaların bile bu yoldan geçemediğini söyledi. Kalay şu şekilde konuştu:
“Birçok araba ya bu suya girmeye cesaret etmiyor ya da geçip bu suyun içinden çıkamıyor. Kış gelmeden bu soruna önlem alınmasını istiyoruz. Yoksa bu kış yine aynı sorunları yaşayacağız.”