Sağlık

Estetik için en uygun zaman


Estatik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Emiroğlu, özellikle estetik meme ameliyatları ve liposuction ve karın germe uygulamalarının kış aylarında yapılmasının hasta açısından yararlı olduğunu söyledi.

Bu işlemlerin sonuçlarının en iyi şekilde ortaya çıkabilmesi için en az bir aylık süre gerektiğini söyleyen Emiroğlu, liposuctiondan sonra yaklaşık 3 hafta korse giyildiğini, bunun da yaz sıcaklarında hasta için sıkıntı yaratabileceğini ifade etti.Meme estetiğinde en çok meme küçültme ya da şekillendirme (silikon, dikleştirme gibi) operasyonların tercih edildiğini belirten Dr. Emiroğlu, ameliyat yaralarının iyileşmesi, kıyafet seçimi, ameliyat edilen bölgenin güneşten korunması açısından da kış aylarının en doğru zaman olduğunu aktardı.

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA DAHA GENÇ VE GÜZEL GÖRÜNMEK MÜMKÜN

Fiziksel olarak daha güzel görünmek için bazen küçük dokunuşların yeterli olduğunu, özellikle botoks ve dolgunun bu amaca hizmet ettiğini söyleyen Prof. Emiroğlu, kaşların aşırı çalışması nedeniyle alında, kaşların arasında, göz ve ağız çevresinde oluşan kırışıklıklarda botoksun iyi sonuç verdiğini dile getirdi.

DİKKAT; GÜZELLEŞMEK YERİNE ŞAŞKIN BİR İFADEYE SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Günümüzde botoksun hemen her yerde uygulanan bir yöntem haline geldiği eleştirisinde bulunan Emiroğlu, “Uygulama doğru yapılmazsa güzelleşmek yerine komik bir ifadeye sahip olunabilir” dedi.

Çok ince ve hassas kasların hareketini engellemeye yönelik bir teknik olduğundan botoksun, üç boyutlu yüz anatomisini ve fizyolojisini iyi bilen kişiler tarafından yapılması gerektiğine vurgu yapan Emiroğlu şöyle konuştu: “Hiç eğitimi bulunmayan veya basit sertifika programları ile bilimsel değeri olmayan unvanlarla bu yöntemi uygulayanlar son yıllarda oldukça artmıştır. Botokstan önce mutlaka bu müdahaleyi yapacak kişinin eğitiminden ve kullanılacak ilacın kalitesinden emin olunmalıdır. Ehil ellerde yapılmayan uygulamaların neden olduğu donuk ifadeli ve şaşkın bakışlı sonuçlar, hastalarda korkuya yol açmamalı, doğru uygulayıcı bulmaya yönlendirmelidir.”

YAĞLARINIZ GÜZELLİĞİNİZİN EMRİNDE

Yüzü genç ve dolgun gösteren deri altı dokuların giderek azaldığını, bunun sonucunda da kırışıklıkların belirginleştiğini söyleyen Emiroğlu’nun dikkat çektiği bir diğer estetik uygulama de dolgu. Yöntemle daha genç bir görünüme kavuşulabildiğini vurgulayan Emiroğlu, son yıllarda bu amaçla en çok hyaluronik asit yapısında dolgu maddeleri ve hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun kullanıldığını söyledi.

BOTOKS VE DOLGUYU ERKEKLER DE TERCİH EDİYOR

Daha çok kadınlar tarafından tercih edildiği düşünülen botoks ve dolgu uygulamalarının son yıllarda erkekler arasında da yaygınlaştığını kaydeden Emiroğlu, “Hastalarımda bu oran %20’lere kadar ulaşmıştır. Yaşlı ve yorgun görünümü artık erkekler de istemiyor” diye konuştu.Başa dön tuşu