Esnafın yüzü güldü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Ekonomi

Esnafın yüzü güldü

Şenlik için cadde üzerine şamişi, pamuk şekeri, lokma mısır ve gözleme satışı yapan stantların yanı sıra çocuklar için de oyuncaklar kuruldu. Ayrıca birçok iş  yeri, ürün fiyatlarında büyük indirimler yaptı.  

Esnaf mutlu…
İndirim Festivali’nin başladığı ilk saatlerdeki ilgi bile esnafın yüzünü güldürmeye yetti. İndirim festivali için günler öncesinden hazırlanan iş yeri sahipleri dükkanlarını düzenledi, ürün fiyatlarında büyük indirimler uyguladı.


Seyyar satıcılar bölgeye akın etti

Taşkınköy İndirim Şöleni nedeniyle bazı seyyar satıcılar da bölgeye akın etti. Kurdukları tezgahlarda ellerindeki malları pazarlamaya çalışan seyyar satıcılar arasında en çok rağbet gören yiyecek stantları oldu. Şenliğin olmazsa olmazı haline dönüşen mısır ve krep yine yoğun ilgi gördü.

Çocuklar unutulmadı

Taşkınköy İndirim Şöleni organizatörleri çocukları unutmadı. Çocukların şölen alanında eğlenmesi için gereken tedbirler alındı. Şişme oyun parkları yine çocukların gözdesi oldu. Aileleri alışveriş yaparken çocuklar da gönüllerince eğlendi.

 

Esnaf ne dedi?
Kemal Sedat Simavi:
İşlerimiz zaten düşük. Burada en büyük yarar vatandaş için oluyor. Ancak örneğin giyimde kalan bedenlerde ya çok küçük bedenler ya da çok büyük bedenler. Yine de vatandaşların Güney’e geçmeyerek alışverişini burada yapması için güzel bir adım.

 

 

 

 

 

Derya Alp:
Artık Taşkınköy İndirim Festivali geleneksel bir hal aldı. Yaz sonu ve kış sonu olmak üzere yılda iki kez düzenleniyor. Büyük indirimlerle halkın karşısına çıkıyoruz. Şu anda ilgi var. Ancak akşam saatlerinde daha yoğun bir ilgi bekliyoruz. Akşamüzeri cadde trafiğe kapatılacak. Cadde üzerine oyuncaklar kurulacak ve lokmacılar ve şamişiciler stant açacak.

 

 

 

 

 

Mehmet Fatih Kul:
İlk saatlerden hareketlilik başladı. Vatandaşlar indirim günlerini takip ediyor. Bu tür fırsatların ekonomiye getirisi olduğu gibi piyasayı da canlandırıyor. Yoğun bir gün bizi bekliyor. Umarım tüm esnaf beklediği satışları yapar.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar