Esnafa iyi haber - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Esnafa iyi haber

Esnafa iyi haber

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından üstlenilen inisiyatifle başlayan çalışmalar sonucu Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çöpler toplandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 8 Mart’ta başlayan ve Lefkoşa Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları neticesinde bölgedeki çöp konteynırları boşaltıldı, temizlendi ve ilaçlandı.
Ayrıca, Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyindeki çöp tepeleri de kaldırıldı.


ATUN: “ESNAFA RAHAT NEFES”

Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunlar nedeniyle meydana gelen bu problem karşısında aldıkları inisiyatifle çalışmaları tamamladıklarını belirterek, bölgede bulunan esnafa böylelikle rahat bir nefes aldırabildiklerini söyledi.

“YENİ BAŞKAN VE ÜYELERE SEÇİLENE KADAR DEVAM”

Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptıkları çalışmaların Belediyenin yeni Başkan ve Meclis üyeleri seçilene kadar devam edeceğini yineleyen Atun, özellikle çöplerden oluşan ve bölgenin dışında kalan tepelere de sıkı denetim yapılması gerektiğini belirtti.

Sorunlar büyüdükten sonra ortaya çıkan tabloyu temizlemenin hem kolay olmadığını hem de büyük külfet getirdiğini ifade eden Atun, bu konuda duyarlılık gösterilmesi gerektiğini söyledi.

YOLLARIN TAMİRİ İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

Sunat Atun, kısa sürede tamamlanan temizlik çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederken, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde mevcut alt yapı sorunlarından biri olan yollardaki çukurların da tamiri için ihaleye çıkıldığını ve bu çalışmalara da en kısa zamanda başlayacaklarını belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar