Ertuğruloğlu: “Mağduru oynama gayreti içinde” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

Ertuğruloğlu: “Mağduru oynama gayreti içinde”

Ertuğruloğlu: “Mağduru oynama gayreti içinde”

TAK-Ertuğruloğlu, “Kapıldığı panik psikolojisini de çok net bir şekilde ortaya koymuştur. İlk turda poster konusunu kullanarak mağdurları oynamaya çalışarak sempati toplamaya çalışan Sayın Eroğlu, şimdi de ‘görüşmeci görevimi elimden alacaklar’ diyerek, bir kez daha mağduru oynama gayreti içerisine girmiştir” dedi.

Tahsin Ertuğruloğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu, “hem UBP'yi ve hükümeti yönetmeyi, hem de cumhurbaşkanlığı mevkiini korumak istemekle” suçlayarak, “Modern dünya uygulamalarını karşısına alma ve Kıbrıs konusundaki müzakereleri tamamen çıkmaza sokma pahasına hırslarına yenik düşmektedir” dedi.


Ertuğruloğlu, “Artık, günümüz dünyasında Eroğlu zihniyetine ihtiyaç kalmamıştır. Şahsımın Kıbrıs konusu üzerine mesai harcayıp süreci ileri götürme çabalarım, Sayın Eroğlu tarafından engellenemeyecektir. Sayın Eroğlu değişime direnemeyecektir” şeklinde devam etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayı olarak disiplin suçu işlediği” ve “bu nedenle UBP üyeliğinden çıkartıldığı” yönündeki sözlerini “makamına yakışmayan hırsla ve kinle saldırıyor” şeklinde değerlendiren “Konuyla ilgili açıklama yapmama rağmen kamuoyunu yanıltmak uğruna şark kurnazlığı yapma gayretinde olan Sayın Eroğlu bunu ispatlamakla mükelleftir. UBP yetkili organları konuyla ilgili hiçbir zaman şahsımdan savunma istememiş, herhangi bir disiplin kararı almamış ve şahsıma yapılmaya çalışılanların tüzüğe aykırı olduğu da mahkeme kararı ile tespit edilmiştir” dedi.

Ertuğruloğlu, şöyle devam etti:

“Sadece bir konuda kendisi ile hemfikir olabilirim. Bu da, ‘takdir halkımızın ve çok sevgili UBP’lilerin’ söylemidir. Bunu sürekli bir yerlerde, dedikodu ortamlarına malzeme etmek değil bir Cumhurbaşkanı, hiçbir siyasiye yakışmaz. Hırs ve kinle hareket eden şahsım değil, yaşına ve kendisini bu makamlara taşıyan UBP üyelerinin demokratik haklarına bakmadan halen UBP'yi yönetmek isteyen, makamının gereklerini yerine getirmeyen, Anavatan Türkiye ile ters düşen Sayın  Eroğlu’nun kendisidir. Sayın Eroğlu bilmelidir ki, siyaset hamasi laflarla yapılmaz. Kıbrıs Türk halkı herşeyi görüyor ve gerekli cevabı vereceklerine güvenim tamdır.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar