Kıbrıs

Erol Türkmen Erten tutuklandı

Narkotik ekiplerinin ihbar üzerine Lefkoşa Sanayi Bölgesin’de bir eve baskın düzenledi. Baskında  40 gram Hintkeneviri ve uyuşturucu hap ele geçirildi


Aldığı ihbarı değerlendiren Narkotik polisi, evinde uyuşturucu satışı yaptığı tespit edilen Erol Türkmen Erten’in evinbe şok baskın düzenlendi.
Mahkeme emrii le zanlı Erten’in evinde gerçekleşen aramada, 40 gram Hintkeneviri, bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan gri renk hassas terazi ile uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 4 adet mavi renk haplar ele geçirildi.Suçüstü tutuklanan zanlı, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına karar  verdi.

 

Soruşturma devam ediyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğün’de görevli polis memuru Mehmet Sevinç, 15 Kasım tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Lefkoşa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde kalan Erol Türkmen Erten’in evinde mahkeme emri ile arama yapıldığını kaydetti.

Sevinç, zanlının evinde iki çeşit uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade ederek soruşturmanın yeni başladığını belirtti.

Alınması gereken ifadeler olduğunu, ele geçirilen emarelerin analize gönderileceğini kaydeden polis, soruşturmanın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Devrim DEMİR

 

Başa dön tuşu