Kıbrıs

Eroini Güney’den aldı


Devrim DEMİR
Hafta sonu Yiğitler Burcu’ndan atlayarak Güney Kıbrıs’a geçen Haldun Erçelik, oradan aldığı 3.5 gram eroin ile yeniden KKTC’ye geçti. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından Lefkoşa’daki evinde yapılan aramada eroin bulunan Haldun Erçelik gözaltına alındı. Zanlı dün tutukluluk talebi ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit huzuruna çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, polisin soruşturmasının selameti için Haldun Erçelik’in 2 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.
Askeri yasak bölgeyi ihlal etti
Soruşturmayı yürüten polis memuru Mustafa Zor mahkemede ifade verdi. Zor, 28 Ocak tarihinde Lefkoşa’da mahkeme emri ile evinde arama yapılan zanlı Haldun Erçelik’in bahçesinde mavi renk poşet içerisinde 1,5 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulduklarını söyledi. Devam eden aramalarda yatak odası içerisinde bulunan elbise dolabının içindeki ceket içerisinde ise yarım gram eroin ele geçirdiklerini ifade eden polis memuru Zor, bunun üzerine zanlının gözaltına alındığını kaydetti. 
Polis memuru Mustafa Zor yapılan ilk sorgulamada Haldun Erçelik’in eroini 25 Ocak tarihinde Lefkoşa’da Yiğitler Burcu olarak bilinen Askeri yasak bölgeden yetkili makamlardan izinsiz olarak geçtiği Güney Kıbrıs’tan aldığını itiraf ettiğini söyledi.
Erçelik, madde bağımlısı
Zanlı Haldun Erçelik’in Barış, Sinir ve Ruh Hastanesi’nde “Madde bağımlısı”  tedavisi gördüğünü söyleyen polis memuru Zor, hastaneden almış oldukları raporu mahkemeye sundu. Alınması gereken ifadelerin ve kayıp olduğuna inanılan emarelerin olduğunu söyleyen polis Haldun Erçelik’in 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
“Hastanede kalmam lazım”
Yargıç Hale Ahmet Raşit mahkemede kendini avukatsız olarak savunan zanlı Haldun Erçelik’e söz hakkı verdi. Erçelik, “Ben rahatsızım ve doktor kontrolünde kalmam gerek.  Raporum polisin huzurunda size sunuldu” diyerek tutukluluk talebine itiraz etti.
2 gün poliste kalacak
Yargıç Hale Ahmet Raşit, polisin Haldun Erçelik adına başlatmış olduğu soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve aranan emarelerin olduğunu göz önünde bulundurarak soruşturmanın sağlıklı olarak yürütülebilmesi için zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına ve Hastanede doktor kontrolünden geçmesine emir verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı