Eroğlu’ndan destek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Magazin

Eroğlu’ndan destek

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu ziyaret eden adamızın başarılı dans grubu Delivery Dogs, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan Almanya’da katılacakları yarışma için tam destek aldı
Cumhurbaşkanı Deriş Eroğlu, geçtiğimiz gün Delivery Dogs dans grubunu kabul etti. Kabulde Cumhurbaşkanı Eroğlu, grubun adamızı yurt dışında temsil etmesinin önemli bir olay olduğunu ve Kıbrısımız her zaman en iyi şeklide tanınmasının bizler için çok önemli olduğunu söyleyip gruba sahip çıktı. Kendileri Almanya’daki yarışma için katkıda bulunacağını belirtti.
İstanbul’dan gruba destek olan Celep Müzik Organizasyon Şirketi sahibi Hüseyin Celep bu tür konuların ülke için önemi büyük olduğunu belirtirken tüm Kıbrıs halkının da gruba destek olmalarını istedi.
Delivery Dogs kimdir?
Grup 17 Kasım 2011 tarihinde kuruldu. Kurulduğu günden itibaren profesyonel ve akademik alanda kendini geliştirmekte. Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde eğitim almakta olan grup, aldığı teknik eğitimiyle örnek bir grup olmayı çalışmaktadır. Katıldığı birçok organizasyonda; başta grup bilincinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamayı, dansa olan ilgiyi artırmayı ve geliştirmeyi, işledikleri konularla izleyicilerin dansa olan bakış açılarını değiştirmeyi, katıldıkları organizasyonlarda Türkiye’de ve KKTC’de grubun adını en iyi şekilde duyurmayı amaçlamaktadır.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar