Eroğlu: Üretim ve pazarlamanın zorluklarının bilincindeyiz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Kıbrıs

Eroğlu: Üretim ve pazarlamanın zorluklarının bilincindeyiz

Eroğlu: Üretim ve pazarlamanın zorluklarının bilincindeyiz

Oda Başkanı Ali Çıralı, kısa bir süre önce genel kurul yaptıklarını anımsatarak, genel kurullarına da katılan Cumhurbaşkanı Eroğlu’na teşekkür etti.KKTC’deki mal ve hizmet üretiminin arttırılması, üretilen ürünlerin yerel piyasada kullanılması ve ihracatın geliştirilmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını belirten Çıralı, özel sektörün sadece Sanayi Odası olmadığını devletin de üzerine düşen bazı görevler olduğunu söyledi.

Çıralı, yasal düzenlemeler ve yönlendirmeler için de devletle işbirliği içerisinde çalışmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Zaten KKTC ekonomisinin sürdürülebilir bir yapıya kavuşabilmesi için kendi ayakları üzerinde durabilmesi için muhakkak üretimin arttırılması gerekiyor” diye konuştu.


Çıralı, sadece sanayi üretimi için değil tüm üreticileri temsil edecek şekilde çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise, yeni yönetim kurulunu kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Sanayi Odası’nın üretenlerin oluşturduğu bir kurum olduğunu ve dolayısıyla, üretmenin ve pazarlamadaki zorlukların bilincinde olduklarını söyleyen Eroğlu, üretim alanında faaliyetlerini sürdüren kişilerin şikayetlerini odaya ilettiğini ve odanın da dinleyerek, ilgililerle temas halinde çare arayışlarını sürdürdüğünü belirtti.

Üretmenin kolay olmadığını ancak üretmeden de ekonomik büyümeden bahsedilemeyeceğini dile getiren Eroğlu, sektörde yaşanan sorunları bildiğini ve hükümetin de yaptığı görüşmeler sonucunda sıkıntılardan haberdar olduğunu söyledi.

Eroğlu, önemli olanın bu sorunlarla gerektiği zaman gerektiği şekilde ilgilenilmesi yasal boşlukların doldurulması yönünde faaliyete geçilmesi olduğunu söyleyerek, “İnşallah hükümet bu konuda da duyarlı olur” dedi.

Küçük piyasada üretmenin de pazarlamanın da çeşitli zorlukları olduğuna değinen Eroğlu, bu nedenle tabi ki dış pazar konusunda araştırılmalar yapılarak rekabet edilebilir duruma gelinmesi gerektiğini söyledi.

Eroğlu, birçok ülkede teşvik primleri olduğunu, bunun tabi ki dış pazarlarda yer alabilmek ve rekabet edebilmek için ihtiyaç olduğunu kaydederek, bütçe olanaklarını buna göre düzenlemek gerektiğini belirtti.

Eroğlu, imkanlar doğrultusunda destek vereceğini vurguladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar