Eroğlu: Güney Kıbrıs’ta Çözüm İradesi Eksikliği Var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Eroğlu: Güney Kıbrıs’ta Çözüm İradesi Eksikliği Var

Eroğlu: Güney Kıbrıs’ta Çözüm İradesi Eksikliği Var

Rumların yeni bir başkan seçtiğini anımsatan Eroğlu, “Yeni bir başkan, yeni bir beklenti ama bu beklentiye olumlu bir cevap verilecek mi? Bunu da yine müzakere masasında göreceğiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Lapta Belediyesi ile kardeş belediye protokolü imzalamak üzere adaya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile belediye meclis üyeleri ve Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’u kabul etti.

Türkiye ile KKTC’deki belediyeler arasında kardeşlik bağını geliştiren oluşumların mutluluk verici olduğunu söyleyen Eroğlu, güzel ve anlamlı anlaşmadan dolayı iki belediyeyi tebrik etti.


Eroğlu, belediyeler arasında kardeş şehir protokolü imzalanması ve iş ilişkilerinin gelişmesinin KKTC için önemli gelişmeler olduğunu kaydetti.

Kemer’e hiç gitmediğini belirten Eroğlu, şehirdeki bir caddeye isminin verilmek istenmesinin çok güzel bir düşünce olduğunu söyledi.

Siyasi hayatı boyunca, Türkiye ile KKTC arasında anavatan, yavruvatan ilişkilerini geliştirmeye çalıştığını belirten Eroğlu, bugünkü durumdan memnun olduğunu söyledi.

Kıbrıslı Türkler için yaşam ve gelecek garantisinin büyük önem taşıdığını söyleyen Eroğlu, Anavatan Türkiye’nin KKTC halkının yanı başında olduğunu ve her alanda destek verdiğini kaydetti.

Eroğlu, devletlerin ve siyasilerin hayatında çeşitli olaylar yaşandığını, önemli olanın bu olayları ülkenin menfaatine döndürecek gayreti sarf edebilmek olduğunu kaydetti.

Bütün uğraşının KKTC halkının huzur, güven ve refah içinde yaşması olduğunu vurgulayan Eroğlu, ekonominin daha da güçlenmesini ve büyüyen pastadan pay alan insan sayısının artmasını sağlamanın önemli unsurlar olduğunu belirtti.

Eroğlu, müzakerelerin 48 yıldan beri devam ettiğini, masada oturan kişinin elinin güçlü olması için halkın huzur içinde olmasının önemli olduğunu ifade etti.

NAMSOY: “İLK ZİYARET CUMHURBAŞKANINA”

Lapta Belediyesi ile Kemer Belediyesi arasında kardeş belediye protokolü imzalanması konusunda prosedürün tamamlandığını belirten Namsoy, ilk ziyareti de Cumhurbaşkanı Eroğlu’na gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Namsoy, Kemer ile kardeşlik protokolü imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

GÜL: “BUGÜNÜ HEYECANLA BEKLEDİK”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de, iki yıl önce iki belediye arasında kardeşlik protokolü imzalanması amacıyla adım atıldığını söyleyerek, bugünü heyecanla beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun ismini Kemer’de bir caddeye vermek istediklerini söyleyen Gül, Eroğlu’nu kente davet etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar