Köşe Yazarları

Erken seçim bu ülkeye külfettir
DP-UG’de yaşanan gerginliğin farkında olmayan yok. Kimileri Serdar Denktaş’ı aldığı radikal kararlardan dolayı suçlarken, bir kesim de doğru yaptığını savunarak arkasında duruyor. Aslında birtakım sorunların bu şekilde ortadan kalkacağını düşünen Serdar Denktaş, kararı aldığı andan itibaren vekillerini arayarak İskele ve Güzelyurt bölgesinin bakanlık almadığını duyurdu. İskele ve Güzelyurt’u neden gözden çıkardığını net olarak bilmesek de kendince yaptığı atamalardan memnundu. Ama her ne kadar kendisi ve verdiği bakanlıkların bakanları memnun kalsa da memnun kalmayanlar da vardı.

Bir türlü görevden alındığına inanamayan Ahmet Kaşif ve Hamit Bakırcı yanında bakanlık beklentisi içinde olan diğer vekiller şimdilerde Serdar Denktaş ile sorun yaşıyor. Hele de geçtiğimiz gün tiyatro gibi güldüren cezaevindeki müdürün Tiyatrolar Müdürü olduğunu açıklandığında. Yani, olay bir komediye çevrildi. Gülmekle gülmemek arasında kaldık. Atanan müdür eninde sonunda atanması yapıldığından cezaevinden çıkacak ve makamına oturacaktır. Nedeni de Serdar Denktaş atamanın arkasındayım dediği ve gurur yaptığı içindir.
Yaşanan sorunlar hükümetin krize düşmesine neden olur mu olmaz mı birkaç hafta içerisinde göreceğiz ama bu sorunların akabinde yaşanacak herhangi bir istifa hükümet krizine neden olacaktır.
Yani DP-UG’den ayrılan Zorlu Töre’nin ardından UBP’ye geçmek için can atan vekiller eğer dediklerini yapar ve DP-UG’den istifa ederse vay DP-UG’nin haline!!!
Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun erken seçim sinyali vermesinin nedenlerinden biri de hükümette yaşanan kriz havasıdır. Tabii bugün baktığımız zaman kriz en fazla bizleri etkilemektedir. Bu ülke seçim üzerine seçim geçirmiş ve milli servetimizden büyük bir para seçimlere harcanmıştır. Eğer erken seçim olursa partilerin bütçesi olmadığından tam bir fiyasko yaşanacaktır. UBP halen esnafa borçludur. Belediye seçimlerinde bile para bulmakta zorlanan ve her şeyi bedavaya getirmek isteyen bir parti için erken seçimin anlamı nedir? UBP gırtlağına kadar borcun içinde ve 5 parasızdır. Erken seçim yapacak hiçbir gücü yokken erken seçime gitmeyi kabul eder mi etmez mi bilemem ama sanırım etse de o gücü bularak seçime hazırlanması mümkün olamayacaktır. Ayni durum diğer partiler için de geçerlidir. Yani partiler içerisinde maddi durumu en iyi olan parti CTP olmasına rağmen CTP erken seçim olasılığına hazır değildir. Bu yüzden hiçbir şekilde erken seçiminin kendi içerisinde bir anlam ifade ettiği söylenemez. Bu sadece ülkeye külfet ve halka eziyettir.Başa dön tuşu