‘Erkekler 1 saatte vücuduyla barışıyor’ - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Sağlık

‘Erkekler 1 saatte vücuduyla barışıyor’

Daha çok göbek, sırt, bel ve göğüs bölgelerinde birikerek rahatsızlık ve şikâyet konusu haline gelen yağlanmaların spora ve diyete dirençli olabildiğini belirten Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan’a göre, erkekleri bölgesel yağlanmalardan kalıcı şekilde ve kısa zamanda kurtarabilecek yöntemlerden biri de lazer lipoliz.

Fazla kilolarından dolayı mutsuz olan ve bu kilolardan kurtularak fit bir görünüme kavuşmak isteyen erkeklerin yaklaşık bir saat içinde vücutlarıyla barışık hale gelebileceğini söyleyen Doç. Türkaslan, konuyla ilgili sık sorulan soruları yanıtladı:


Erkekler, ne tür yağlanmalardan şikâyet ediyor?
Erkekler artık fit ve şekilli bir vücuda sahip olmak istiyor. Orta yaşla birlikte metobolizma yavaşladığı için özellikle bel, göbek, sırt bölgelerinde alınan kiloları, dirençli yağ hücreleri nedeniyle veremeyen erkekler vücutlarıyla barışık olmaktan uzaklaşıyor. Bazen diyet ve spor da yeterince etkili olmayabiliyor. İnatçı yağlarından lazer lipoliz ile kurtulmak isteyen erkek hastalarımız, kadınlar kadar hassas davranıyor. Bu yönteme başvuran erkek hastalarımız, işlem öncesinde titiz bir araştırma yapıyor. Hızlı ve etkili sonuç almak istiyorlar. Bazen kadınlardan daha titiz davranıyor ve sorguluyorlar. Hızlı iyileşme, uzun yıllar kalıcı olması, iyileşme sürecinde şişlik ve morluğun çok hafif olması, çabuk işe dönme gibi avantajları nedeniyle lazer lipoliz ile vücut şekillendirmeyi tercih ediyorlar.

Yöntemin ne gibi avantajları var?
Erkek, sosyal hayatın daha çok içinde olma ihtiyacı duyar. Lazer lipolizin tek seansta sonuç vermesi ve kısa zamanda iyileşme özelliği, erkeklerin kısa zamanda iş ve sosyal yaşamına dönmesine imkân veriyor. İşlemden sonraki 2. gün hasta işine dönebilir. Ayrıca beslenme ve yaşam tarzına dikkat edildiğinde parçalanıp yok edilen yağlar, bir daha yeniden ortaya çıkmaz. Bu yöntemle fazla yağlar dışarı alınmaz, vücut tarafından emilip yok edilir. Bir diğer faydası da doğal kalojen üretimini arttırarak yağ hücreleri parçalanan bölgedeki sarkmış cilt dokusunu sıkılaştırma özelliğidir. Ayrıca bir germe işlemine ihtiyaç duyulmaz.

Lazer lipoliz cerrahi bir işlem mi?
Lazer lipoliz yöntemi vücudun şekillendirmesi amacıyla uygulanan, cerrahi olmayan, Amerikan FDA onaylı ve güvenilir lazer cihazlarıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu yöntem esas olarak vücut şekillendirmek için yapılmaktadır. Son yıllarda kadınlar kadar erkeklerin de lokalize yağlardan kurtulmak için başvurduğu bu yöntemde, güçlü lazer ışınlarıyla hücreler parçalanarak vücut tarafından emilmesi ve yok edilmesi sağlanmaktadır. Hassas özelliği sayesinde vücudun her yerinde biriken yağları ortadan kaldırmak için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Erkekler yağlarından ne kadar sürede kurtuluyor?
Bölgesel yağlanmanın boyutlarına göre 15 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir. Günübirlik bir işlem. Lazer lipoliz yönteminde narkoz gerekmez. İşlem yapılacak bölgeyi uyuşturuyoruz. Milimetrik küçük kesilerden ultra incelikteki kanüllerle fazla yağ hücrelerine güçlü lazer ışınları göndererek parçalıyoruz. Dışarı çıkarmıyoruz. Vücut eriyen yağ hücrelerini zamanla yok ediyor. Hücreler patlatıldığı için bir daha oluşmuyor. Dikiş gerektirmiyor. Uygulama sırasında hemen hiç kanama olmuyor. Şişlik, morluk çok az görünüyor. Korse kullanımı lazer liposuctiondaki gibi 1 ay değil, 1 haftadır. Tam iyileşme 1.5 ayı buluyor. Eğer deri gevşemiş ve sarkmışsa, lazer lipoliz işlemi sonrasında cilt gergin bir görünüme kavuşuyor. Erkekler de artık inatçı yağ hücrelerine uzun yıllar 'elveda' diyerek şekilli bir vücuda kavuşuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar