Türkiye

Erdoğan’dan ses kayıtları ile ilgili flaş açıklama!

Erdoğan Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile arasında geçen Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ile ilgili tapelerle ilgili olarak da "Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et' dememden daha dogal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK'nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez 'Burayı yakından takip et' dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum" dedi.

TELEFON KONUŞMASINA AÇIKLIK GETİRDİ

 Erdoğan, internete düşen kendisi ve işadamı Metin Kalkavan'a ait olduğu öne sürülen MİLGEM ihalesi ile ilgili telefon konuşmasına açıklık getirdi. 

 Erdoğan, "Birçok ihaleler yapılıyor. Diyelim bir tanesi safdışı bırakılmış şahsıma müracatı bulunuyor. Bende dava aç diyorum. Bu neticede devletin yüzlerce milyon dolar kazancı oluyor. İşte bunlar bu görüşmeyi dinleyecek kadar karaktersiz, seviyesiz" dedi.

"30 Mart'ta milletimiz darbe girişimine gerekli cevabı verecek" diyen TC Erdoğan, "Bizde hukuk içinde hesap sormak için hazırlıklarımızı yaptık. Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Ortalığa pislik dökülecek şimdiden söylüyorum. Kurban kesimden, haraç toplamaya, dershaneye kadar çok şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacak. Makbuszuz toplanan paraların nerelerde olduğu ortaya çıkacak. Failleri de yargı önüne çıkacak" dedi.
ADALET BAKANIYLA KONUŞMA
Milletimiz meselenin yolsuzluk ve rüşvet olmadığını meselenin bir darbe girişimi olduğunu çok iyi biliyor. Boğaza karşı viskisini yudumlayanlar 200 yıldır gaflet uykusundalar. Adalet Bakanımla benim görüşmem. Malum gazete yayınlamış çünkü kendisiyle ilgili Benim Adalet Bakanıma yakından takip demekten daha doğal ne olur.  Bana SPK’nın verdiği bilgiler çok tehlikeli bilgiler. Paralele yapılar, kirli ilişkiler. İster istemez burayı yakında takip et dememi gerektiriyor. Ben bunu ülkem için milletim için istiyorum.

Çünkü bu ana kadar her şey bunların iki dudağı arasındaydı. Bunlar blue jeanlerle, eşofmanlarla evlerinde başbakan ağırlamış tiplerdi. Şimdi öyle başbakan yok.
Bunlar bu ülkede milleti aptal, halkı cahil yerine koydular. Hep kaybettiler bundan sonra da kaybedecekler. Türkiye güçlendikçe bundan rahatsız olan iç ve dış güçler var. Partimiz kapatılmak istendi. Seçmenin tercihini etkilemeye dönük kirli senaryolar devreye sokuldu. Eski Türkiye’yi özleyenler 17 Aralık darbe girişimini yaparak yeni Türkiye’ye hücum ettiler. Eski Türkiye’yi özleyen kim varsa bu hücumda yer aldı yer alıyor. 

HAYALİ SENARYOLAR

Erdoğan konuşmasında  Bu kayıtlar montaj suretiyle yapıldı derken " Ses kayıtları üzerinde montaj yapılmış, dublaj yapılmış, kurgu yapılmış, hayali senaryolar üretilmiştir. "dedi.

Kriptolu telefonlar bile dinlenmiştir diye devam eden Erdoğan "Şu ana kadar sadece bir kaç dosya üzerindeki dinlemeler çıkartıldı. Selam örgütü diye adlandırılan bir örgüt tarafından 3 bine yakın kişinin dinlemesi yapılmıştır" dedi.

 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

"Bir ülkede demokrasinin en önemli göstergelerinden birinin medyanın durumu olduğunu belirterek, "Hükümetimize medya konusunda yöneltilen tüm art niyetli eleştirilere rağmen Türkiye'de gazete, dergi, televizyon kanalı ve internet sitesi sayısı geçmiş yıllarla kıyas kabul etmeyecek kadar çoğalmıştır"

"Bir başbakanı dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz, bir cumhurbaşkanını, bir genelkurmay başkanını, bakanları dinleyemezsiniz. Savcı tamamen keyfi bir şekilde devletin mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir. Hukuksuzluk sadece dinlemeden ibaret değildir, gizli bir dosyada yer alan dinlemeler de birilerine servis edilmiş, bu yolla da savcı ya da bu dinleme yapan memurlar ayrıca Anayasa'yı, yasaları çiğnemiştir" dedi.

"İngiltere'de gazeteciler haber yapma adına bazı telefonları dinlediler, telefon mesajlarını elde ettiler. Bundan dolayı yapılan soruşturmada 50 gazeteci gözaltına alındı.Bunlardan bazıları mahkum oldu. Bu skandala karışan gazete ortaya çıkan skandaldan dolayı mahcup duruma düştü. Yayıncı kuruluş tarafından bu gazete kapatıldı. Ama dikkat edin hiç kimse, 'İngiltere'de gazeteciler tutuklandı, gözaltına alındı' demedi. Hiç kimse, 'İngiltere'den basın özgürlüğü yok' demedi. Bizim şu anda yaşadıklarımıza bakın, İngiltere'de yaşananlara bakın. Şu anda birçok gazete ve televizyon, birçok internet sitesi hukuku hiçe sayarak, Anayasayı, yasaları, bunlarında ötesinde insani ve vicdani değerleri ayaklar altına alarak her gün ses kayıtları ya da tapeler yayınlıyor. Ama montaj ama montajsız, aklınıza ne geliyorsa… Bazıları bu dinlemelerine 'bunlar yasal dinleme' diyerek kılıf uyduruyor. Bu yayınlanan dinlemeler yasal dinleme değildir. Türkiye'de dinleme yapmanın belli kuralları vardır ve bu kurallar ihlal edilmiştir"

"Bu dinlemeler hukuk adına yapılmadı;Türkiye adına, Türkiye'nin huzuru, güvenliği, istikbali adına yapılmadı. Çok net bir şekilde görülüyor ki, bu dinlemeler bir örgüt adına, örgütün çıkarları adına, o örgütü kontrol eden devlet ya da uluslararası çevreler adına yapıldı" dedi.

ÇOK VAHİM SKANDALLAR

CHp genel başkanı da anayasayı ihlal edilmiştir. Kriptolu telefonlar dinlendi. Sesler üzerine montaj, kurgular yapılmıştır. Çok vahim bir skandalla karşı karşıyayız. Bir ihanet ile karşı karşıyayız.

Selam adlı bir örgüt uydurulmuş 3 yıl boyunca binlerce kişi dinlenmiş. Ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı dinlenmiş.

Putin ile konuştum. Dünkü konuşmayı da bu adamlar geçmişte keyfice dinlenmiş. Enerji bakanımız çok mahrem konuşmalar yapıyor. Enerji bakanımızın konuşmaları, pazarlıklarının sızması Türkiye'ye maliyeti ne olur biliyor musunuz?

Bazı ihaleler iptal ediliyor. İhale dışı kalan yöneticilerle ben görüşme yaparım. Ülkeye menfaati 200 milyon dolar.

Bu paralel yapı böyle ihanetin içinde. İnternete düzenleme getireceğiz dediğimiz de hükümet interneti kısıtlayacak. diyorlar.

Özgürlükler anayasayı ihlal edemez. Özgürlük hiç kimseye birilerini dinleme yetkisi vermez. Bu dinlemeleri servis etmek gayri ahlakidir.

Dünyada hiçbir din iki kişi arasındaki konuşmayı üçüncü kişilerin bilmesin. Görüntüler de var. Aile maheremiyetini  bile görüntülediler. Ahlaksız işlere imza atıyorlar. Ben böyle bir interneti kabul etmiyorum.

Bu paralel yapının mensupları bu kadar ahlaksız. Kriptolu telefonları üretenler tarafından dinlemişler bunları kopyalayıp ele geçirdiler.

Bu dinelemeler örgüt adına ve bunları kullanan devletler tarafından yapıldı.

Bir de bu yapı dini bir yapıymış. Ben imam- hatip mezunuyum. Dini az çok bilirim. Devlete sızacaksınız. Tehditle haraç toplayacaksınız.

"BEN BIRAKMAYA HAZIRIM"

"Ben çok açık, net söylüyorum, 'eğer partim bu seçimlerden de birinci olarak çıkmazsa ben siyaseti bırakmaya hazırım' dedim. Acaba diğerleri bunu bırakmaya hazır mı? CHP'nin, MHP'nin genel başkanı bırakabilir mi" dedi.

ADALET BAKANIYLA GÖRÜŞME TAPELERİ

"Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et' dememden daha dogal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK'nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez 'Burayı yakından takip et' dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum" dedi.

"KISA SÜRE SONRA HESAP VERMEYE BAŞLAYACAKLAR"

"Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak, Anayasayı, yasaları çiğneyenler göreceksiniz, kısa süre zarfında bunun hesabını vermeye başlayacaklar. Ortalığa çok pislik dökülecek şimdiden size söylüyorum. Kurban kesim faaliyetlerinden zekat toplanmasına, bankacılık faaliyetlerinden sınavlara, ajanlık faaliyetlerinden tehdit, şantaj, haraç toplamaya kadar çok geniş bir yelpazede, çok çarpıcı, çok şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacak" dedi.

"SERT KAYAYA ÇARPTILAR"

"Eski Türkiye'yi özleyenler işte en son 17 Aralık darbe girişimini yaparak, son bir umutla yeni Türkiye'ye hücum ettiler. Dikkatinizi çekiyorum, eski Türkiye'yi özleyen kim varsa bu saldırının içerinde yer aldı ve yer almaya devam ediyor. Siyasi partiler, bazı medya kuruluşları, bazı işveren çevreleri, bazı STK'lar, yapılanmalar, örgütler hep birlikte yeni Türkiye'ye karşı son bir saldırıda bulunuyorlar. Bütün güçlerini topladılar, ellerindeki tüm imkanları ortaya koydular. İçeride ve dışarıda bütün müttefikleriyle biraraya geldiler. Açıkçası bu sürecin sonunda yok olmayı dahi göze alarak son bir saldırı düzenlediler. Burada şunu çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum, 17 Aralık darbe girişimi aldığımız tedbirler ve yaptığımız düzenlemeler sayesinde çuvallamıştır. Sert kayaya çarpmıştır ve tam anlamıyla başarısız olmuştur. 17 Aralık darbe girişimi hükümetimiz tarafından püskürtülmüştür"

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı