Türkiye

Erdoğan: Bayrağımıza uzanan elleri kırmaya hazır mıyız?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta konuştu ve “Bayrağımıza uzanan elleri kırmaya hazır mıyız? Ezanlarımızı susturmaya çalışan hainleri tepelemeye hazır mıyız? Şehit kanlarıyla yoğrulmuş vatan toprağımızdan bir avuç almaya çalışan hainleri kovalamaya hazır mıyız?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenen törende konuşuyor…

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Vatanı, bayrağı ve istikbali uğruna canını feda eden Maraşlılar bütün dünyaya bizim nasıl bir millet olduğumuzu gösterdi. Maraş’ın kahramanlığı bundan ibaret de değildir. 950’li yıllarda yine destansı bir mücadeleyi Bizans’a karşı veren Maraş halkı, tarihçileri kendine hayran bıraktırmıştır.
– Bizim davamız senlik, benlik davası değildir. İstiklal ve istikbal davasıdır. Bu sancağı yere düşürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Yürek de tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diye vurdukça Türkiye’nin yıldızı hep yükselecektir. Hedeflerimize ulaşmamızı engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir.
​- Maraş, Kahramanmaraş… Bayrağımıza uzanan elleri kırmaya hazır mıyız? Ezanımızı susturmaya yeltenen hainleri tepelemeye hazır mıyız? Şehit kanlarıyla yoğrulmuş vatan toprağımızdan bir avuç dahi gasp etmeyi aklından geçirenleri pişman etmeye hazır mıyız?Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı