Erdoğa, Vakit Ensar Olma Vaktidir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Türkiye

Erdoğa, Vakit Ensar Olma Vaktidir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bombalı araçlarla yapılan 51 kişinin öldüğü Reyhanlı saldırısı sonrası ilk kez bölgeye gitti. Erdoğan reyhanlı halkına yaptığı konuşmada sağduyu çağrısı yaptı ve Reyhanlı halkından özel bir ricada bulundu.

Başbakan Erdoğan'ı, Hatay Havaalanı'nda Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, bazı milletvekilleri ve öteki ilgililer karşıladı. Başbakan Erdoğan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da geldi.
Erdoğan yaptığı konuşmada şunları söyledi
Şunu bilmenizi istiyorum yanıbaşımıza cereyan etmiş olay sıradan bir olay değildir. Suriye tarafında yaptığımız anlaşmalar bu diktatör Esed tarafından hiç sayıldı. Bu millet dünyada mazlumlara hep ensar olmuştur. Mazlumlar karşısında ensarlık görevini yapmıştır. Yeri geldi muhacir olduk yeri geldi ensar olduk. Suriye'den gelen kardeşlerimiz keyiflerinden değil ölüm endişesiyle geldiler.
Onlar bizim kardeşlerimizdir. Kimse evinden barkından kaçarak başka ülkelere gitmez. Allah göstermesin böyle bir bela başınıza gelse ne yaparsınız. Ensar olacağız bu fesada nifaka asla prim vermyeceğiz..
Şu anda Süriye'de zulüm var kan var ölüm var. Tanklarla toplarla kendi insanı 100 bine yakın insanını katlediyor. Eğer bu insana Reyhanlı'da sahip çıkan varsa çok üzülürüz…
Kardeşlerim biz Reyhanlı'da sizin içinizde bulunduğunuz birlik ve baraberliğinizin devamını istiyorum. Bugünler gelip geçer. Türkiye güçlü bir ülkedir. İnşaallah en kısa zamanda Suriye'deki muhalifler bu diktatörü indirecek.
Hani O daraldığı zaman diyordu da Allah'ın yardımı ne zaman diyordu da Allah'ın yardımı geliyordu ya, inşaallah Suriye'deki kardeşlerimiz için de o yardım gelecek. Dükkanları kaybedenlere destek vereceğiz. İş-Kur'dan tüm kardeşlerimize yönelik işsiz kardeşlerimiz buraya müracaat ile 3 ay süreyle destek alacaklardır.
  Süreç içerisinde ilçede attığımız adımları güçlendireceğiz. Şimdi Hatay 10 ay sonra büyükşehir oluyor. Bu kararı biz verdik. Bu ilçeler kenarda köşede kalan ilçeler olmayacak. Büyükşehrin ilçesi olacak. Reyhanlı altyapı üst yapı ile bunun karşılığını alacak.
Yakın zamanda yine geleceğim. Bu gelişim olay sebebiyleydi. Olayın olduğu yere anında gelmem bazı çevrelerce istismar edilebilirdi. Benim yardımcım 3 bakanım vekillerim anında buraya geldi. Bütün yardım mekanizmalarımızı yoğun biçimde çalıştırdır. Cumhurbaşkanımız da geldiler. Biz sizi ne hükümet ne de devlet olarak yalnız bırakmayacağız. Ricam bu tür istismar örgütlerine prim vermeyin. Bunların korkusu bizim birlik ve beraberliğimizdir. Size ne yaptığımızı bugün anlatacak değiliz. Ben sizi Allah için seviyorum. Ricam Suriye'den gelen kardeşlerimizdir onlara buralardan çıkması için bir şeyler söylemeyin. Ama art niyetliler var. Biz yaratılanı yaradandan ötürü severiz.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar