Diğer SporlarSpor

Enduro’da 2.ayakKITMOK 2019 Enduro Şampiyonası ikinci yarışı, “Mar Construction Enduro Yarışı”  yapıldı
ÇETO VE ERÜLKÜ EN İYİ DERECEYİ YAPTI24 yarışçının katıldığı enduro yarışının motokros kategorisinde en iyi dereceyi MX1A sınıfında yarışan Hasan Çeto elde etti. ATV’ler arasında en iyi dereceyi ise, ATV2 sınıfında yarışan İbrahim Erülkü yaptı

 

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu tarafından organize edilen 2019 Enduro Şampiyonası’nın ikinci yarışı önceki gün yapıldı.

Karaağaç’ta Mar Construction sponsorluğunda yapılan yarış, Esentepe’de bulunan Pine Valley’in hemen üst tarafında hazırlanan yaklaşık 6,5 kilometrelik etabın biri antrenman olmak üzere 3 kez geçilmesiyle yapıldı.

 

Kıyasıya yarış

24 yarışçının katıldığı yarışın motokros kategorisinde en iyi dereceyi MX1A sınıfında yarışan Hasan Çeto elde etti. Onu sınıfında Yunus Özyay ve Yücel Topcu takip etti.

MX1B’de Ahmet Ömerağa ilk sırada yer aldı. İkinci Sami İsak ve üçüncü Sinan Güler oldu.

MX2’de Hasan Sezgin podyumun zirvesindeydi. İkinci Cemali Nehirli olurken üçüncü Taygun Gökte oldu.

ATV’ler arasında en iyi dereceyi ATV2 sınıfında yarışan İbrahim Erülkü elde etti. Sınıfında onu takip eden isimler sırasıyla Ahmet Miralay ve Aydın Kirik oldu.

ATV1’de Ahmet Türkoğlu birinci, Caner Müjde ikinci oldu. ATV3 sınıfında ise ilk sıradaki isim Vural Tabak oldu. Onu Şevki Akdeniz ile Mehmet Damdelen takip etti.

Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupalarını Mar Construction yetkilileri, KITMOK Başkanı İbrahim Önderoğlu ve yönetim kurulu üyeleri verdi.

 

Başa dön tuşu