Kıbrıs

Emre itaat başına dert oldu


Başmüfettiş Ali Savaş Altan’ın tutuklanmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında polis memuru H.R. de tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

 

“Evrak sahteleme ve tedavüle sürme” dosyasının, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevde olduğu bir sırada Adli Şube Amiri Altan’ın direktifi doğrultusunda ifadeler aldığını ve söz konusu dosyanın kapatılmasına olanak sağladığı tespit edilen polis memuru H.R., tutuklandı.

Dönemin Adli Şube Amiri Ali Savaş Altan’ın direktifi ile ifade alan polis memuru H.R. aleyhindeki soruşturma tamamlanırken, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Huzurunda verilen şehadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanması, ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er  Bin TL değerinde kefalet senedi imzlaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Mahkemede ifade veren soruşturma memuru Tolga Erol olayla ilgili bulguları aktardı.

Erol, polis memuru H. R’nin  dönemin Adli Şube Amiri Ali Savaş Altan’ın direktifi ile  2016 yılında Çağın Mullaoğlu’nun aleyhinde başlatılan “Evrak sahteleme ve tedavüle sürme” dosyasının, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevde olduğu bir sırada Adli Şube Amiri Altan’ın direktifi doğrultusunda ifadeler aldığını ve söz konusu dosyanın kapatılmasına olanak sağladağını söyledi.

Polis memuru Tolga Erol, zanlı aleyhine ileride getirilmesi muhtemel davada hazır olmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

 

Devrim DEMİR

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı