DünyaTürkiye

Emniyet Müdürlüğü’ne hain saldırı![dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]M[/dropcap]ardin’den az önce bir son dakika haberi geldi. Dün Türkiye’yi yasa boğan hain saldırının ardından bu kez Midyat’ta Bahçelievler Mahallesi Nusaybin Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ne teröristlerce bomba yüklü araçla saldırıda bulunuldu.İlk bilgilere göre Emniyet müdürlüğünün lojmanlarının bulunduğu bahçeye giren araç infilak etti. Mardin’deki hain saldırının ardından teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. AA’nın geçtiği habere göre saldırıda çok sayıda yaralı var. Yaralananlar, ambulanslarla hastanelere kaldırılıyor.
Son dakika… Mardin Midyat’taki terörist saldırıda ilk bilgilere göre çok sayıda yaralı var…Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında patlama meydana geldi. Teröristler bomba yüklü aracı patlattı. Patlamanın ardından silahsesleri duyuldu. Patlama nedeniyle yaralananların olduğu ve bölgeye çok sayıda ambulansın sevkedildiği belirtildi. Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi. Patlamanın çok şiddetli olduğu belirtiliyor. Saldırı sonrası bölgedeki lojmanın ön cephesinde büyük hasar oluştu.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

BARİYER VARDI

İlk bilgilere göre Emniyet müdürlüğünün lojmanlarının bulunduğu bahçeye giren araç infilak etti. Binanın önünde terörist saldırılara karşı bariyerler olduğu, aracın bahçeye girmeye çalışırken patlatıldığı bilgisi var.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

AA: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

AA’nın geçtiği habere göre saldırıda çok sayıda yaralı var. Yaralananlar, ambulanslarla hastanelere kaldırılıyor.Patlamanın şiddetiyle çok sayıda binada büyük hasar oluştu.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

BİNALARIN ARASINDA

Patlamanın yaşandığı bölge çok sayıda sivil ile lojmanların da olduğu bir bölge. Çevre binalarda da hasar oluştu.

Başa dön tuşu